28.09.2024
Телеканал NTD

Бразильський ветеринар робить протези для тварин

Бразильський ветеринар робить протези для тварин

Бразильський ветеринар Марія-Анжела Панеллі дарує тваринам шанс на друге життя. Вона створює для них індивідуалізовані протези,..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Бразильський ветеринар Марія-Анжела Панеллі дарує тваринам шанс на друге життя. Вона створює для них індивідуалізовані протези, щоб ті могли знову бігати, повзати та їсти.

Наприклад, зараз вона допомагає папузі, у якого пошкоджений дзьоб. Новий робить з полімеру. Уже скоро за допомогою протеза птах зможе їсти, лазити по деревах і навіть клюватися.

[Марія-Анжела Панеллі, ветеринар]:
«Якщо тварини дістають травму, втрачають лапу, крило, дзьоб, то постає питання, чи не ліпше їх приспати, щоб припинити страждання. Коли ми відновлюємо їм дзьоби, частини втрачених лап, то даруємо їм можливість нормально жити, та й узагалі зберегти життя».

Протезування стосовно людей використовують давно. А ось щодо тварин таку практику тільки починають розвивати. Панеллі каже, що вона не просто виготовляє протези, а ще й допомагає до них пристосуватися.

[Марія-Анжела Панеллі, ветеринар]:
«Нам дуже подобається така робота. Ми на ній не заробляємо. Ми хочемо реабілітувати тварин й подарувати їм гідне життя».

[Гільєрме Соареш, біолог]:
«Це дуже складна й тривала робота. Треба бути дуже уважним, щоб досягти потрібного результату».

Ветеринар уже допомогла й іншим птахам, зробивши для них протези лап.
Коротке посилання на цю сторінку:

Бразильський ветеринар робить протези для тваринУ Мексиці на тлі нестачі води розгоряється суперечка через приватні штучні озераАвстралійські шахтарі роблять асани, щоб позбутися стресуЇжу класу люкс хочуть адаптувати для космосуВеличезне джерело природного водню знайшли в албанській шахтіУ Норвегії розводять песців, щоб урятувати їх від вимирання в СкандинавіїЧерез посуху в Мехіко пересохли канали ацтеківЗруйнований міст у Балтіморі: кадри через 10 днів після аваріїВ Уганді фермери переходять на вирощування бамбукаМігранти не бояться нового закону Техасу й далі проникають до США

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: