17.06.2021
Телеканал NTD

Бразильський ветеринар робить протези для тварин

Бразильський ветеринар робить протези для тварин

Бразильський ветеринар Марія-Анжела Панеллі дарує тваринам шанс на друге життя. Вона створює для них індивідуалізовані протези,..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Бразильський ветеринар Марія-Анжела Панеллі дарує тваринам шанс на друге життя. Вона створює для них індивідуалізовані протези, щоб ті могли знову бігати, повзати та їсти.

Наприклад, зараз вона допомагає папузі, у якого пошкоджений дзьоб. Новий робить з полімеру. Уже скоро за допомогою протеза птах зможе їсти, лазити по деревах і навіть клюватися.

[Марія-Анжела Панеллі, ветеринар]:
«Якщо тварини дістають травму, втрачають лапу, крило, дзьоб, то постає питання, чи не ліпше їх приспати, щоб припинити страждання. Коли ми відновлюємо їм дзьоби, частини втрачених лап, то даруємо їм можливість нормально жити, та й узагалі зберегти життя».

Протезування стосовно людей використовують давно. А ось щодо тварин таку практику тільки починають розвивати. Панеллі каже, що вона не просто виготовляє протези, а ще й допомагає до них пристосуватися.

[Марія-Анжела Панеллі, ветеринар]:
«Нам дуже подобається така робота. Ми на ній не заробляємо. Ми хочемо реабілітувати тварин й подарувати їм гідне життя».

[Гільєрме Соареш, біолог]:
«Це дуже складна й тривала робота. Треба бути дуже уважним, щоб досягти потрібного результату».

Ветеринар уже допомогла й іншим птахам, зробивши для них протези лап.
Коротке посилання на цю сторінку:

Бразильський ветеринар робить протези для тваринОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваЧерез 10 років після аварії на АЕС у жителів Фукусіми немає надії повернутися додомуУ Японії через пандемію став популярнішим чоловічий макіяжУ Франції почали спилювати дуби для відновлення собору Паризької БогоматеріНа водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергіюООН: майже мільйон людей голодує в МозамбікуАфганець, не діставши статусу біженця в ЄС, став успішним фермером на батьківщиніЖиття на природі: як пандемія допомогла італійцям реалізувати мріюЄгипетських сиріт стали частіше забирати в сім’ї