21.02.2021
Телеканал NTD

Кенійські жінки вирощують метеликів і зберігають ліс

Кенійські жінки вирощують метеликів і зберігають ліс

Проект «Метелики кіпепео» Малінді, Кенія У кенійському заповіднику Арабуко-Сококе є ферма метеликів. Працюють тут здебільшого жінки...

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Проект «Метелики кіпепео»
Малінді, Кенія

У кенійському заповіднику Арабуко-Сококе є ферма метеликів. Працюють тут здебільшого жінки. Раніше багато з них заробляли на життя заготівлею дров. А тепер проект «Метелики кіпепео» допомагає їм забезпечувати сім’ю й одночасно берегти ліс.

[Прісцилла Лазіма Джалі, фермер]:
«Ми ходили до лісу заготовляти дрова, і це шкодило природі. Приєднавшись до проекту, зрозуміли, що можемо заробляти набагато більше й оплачувати навчання дітей».

В Арабуко-Сококе живуть сотні видів метеликів. Працівниці їх ловлять і забирають додому. Коли з’являються лялечки, їх здають на ферму.

[Софія Саїді, фермер]:
«Можна отримувати від 20 до 50 доларів щотижня, залежно від обсягу виконаної роботи».

Лялечок експортують до Європи, а ще до Північної й Південної Америк.

[Матіас Нгоньо, учасник проекту «Метелики кіпепео»]:
«Ми збираємо у фермерів лялечок і кладемо їх у спеціальні контейнери з тонкого й легкого пластику. Потім відправляємо клієнтам до Великої Британії й Туреччини. Вони перепродують лялечок. А деякі мають свій дім метеликів».

Також лялечок купують для досліджень науковці.

Проект «Метелики кіпепео» діє вже 27 років. Зараз на фермі 1500 працівників, 85% з них — жінки.

[Чаро Нгумбао, природозахисник]:
«Жінки можуть брати участь у проекті й одночасно піклуватися про сім’ї. Завдяки фермі багато матерів-одиначок тепер мають роботу й, хоч вони і єдині годувальники в сім’ї, можуть платити за навчання дітей».

Загалом ферма заробляє до 100 тисяч доларів на рік. Пік сезону триває з квітня по вересень.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кенійські жінки вирощують метеликів і зберігають лісЧерез пандемію Японія продовжила режим надзвичайної ситуації до 12 вересняООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна кризаУ Новій Зеландії після щеплення вакциною «Pfizer» уперше померла людинаІндійський вчитель проводить уроки на дорозіЗамість корови — коза: чому американські фермери оновлюють свої стадаВ Австралії людям з інвалідністю допомагають стати бізнесменамиУ Південній Кореї добова кількість нових хворих на COVID побила рекордСписок Світової спадщини ЮНЕСКО: які об’єкти виключатьБездомні й психічнохворі люди заполонили вулиці Мангеттену