07.05.2021
Телеканал NTD

Кенійські жінки вирощують метеликів і зберігають ліс

Кенійські жінки вирощують метеликів і зберігають ліс

Проект «Метелики кіпепео» Малінді, Кенія У кенійському заповіднику Арабуко-Сококе є ферма метеликів. Працюють тут здебільшого жінки...

Дата завантаження: 2021-03-07

video

Проект «Метелики кіпепео»
Малінді, Кенія

У кенійському заповіднику Арабуко-Сококе є ферма метеликів. Працюють тут здебільшого жінки. Раніше багато з них заробляли на життя заготівлею дров. А тепер проект «Метелики кіпепео» допомагає їм забезпечувати сім’ю й одночасно берегти ліс.

[Прісцилла Лазіма Джалі, фермер]:
«Ми ходили до лісу заготовляти дрова, і це шкодило природі. Приєднавшись до проекту, зрозуміли, що можемо заробляти набагато більше й оплачувати навчання дітей».

В Арабуко-Сококе живуть сотні видів метеликів. Працівниці їх ловлять і забирають додому. Коли з’являються лялечки, їх здають на ферму.

[Софія Саїді, фермер]:
«Можна отримувати від 20 до 50 доларів щотижня, залежно від обсягу виконаної роботи».

Лялечок експортують до Європи, а ще до Північної й Південної Америк.

[Матіас Нгоньо, учасник проекту «Метелики кіпепео»]:
«Ми збираємо у фермерів лялечок і кладемо їх у спеціальні контейнери з тонкого й легкого пластику. Потім відправляємо клієнтам до Великої Британії й Туреччини. Вони перепродують лялечок. А деякі мають свій дім метеликів».

Також лялечок купують для досліджень науковці.

Проект «Метелики кіпепео» діє вже 27 років. Зараз на фермі 1500 працівників, 85% з них — жінки.

[Чаро Нгумбао, природозахисник]:
«Жінки можуть брати участь у проекті й одночасно піклуватися про сім’ї. Завдяки фермі багато матерів-одиначок тепер мають роботу й, хоч вони і єдині годувальники в сім’ї, можуть платити за навчання дітей».

Загалом ферма заробляє до 100 тисяч доларів на рік. Пік сезону триває з квітня по вересень.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кенійські жінки вирощують метеликів і зберігають лісПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівАукціонна фірма збирає три мільйони на купівлю будинку дитинства ТрампаОперні співаки Англії допомагають людям, які перехворіли на COVID, правильно дихатиДля австралійських сміливців стрибки зі скелі стали демонстрацією єдності й довіриВ Австралії поруч із будинком для людей похилого віку з’явився дитячий центрВ Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедівУ Греції взимку настало літо: люди кинулися на пляжіНімецький фітнес-центр установив на вулиці навіси й пустив відвідувачів тренуватисяУ Мексиці через холоди мільйони людей залишилися без електроенергії, води й опалення