16.03.2021
Телеканал NTD

Людина-павук в Індонезії звільняє вулиці від сміття

Людина-павук в Індонезії звільняє вулиці від сміття

Супергерой прибирає сміття Паре-Паре, Індонезія «З великою силою приходить і велика відповідальність» — знаменитий девіз Пітера..

Дата завантаження: 2021-05-16

video

Супергерой прибирає сміття
Паре-Паре, Індонезія

«З великою силою приходить і велика відповідальність» — знаменитий девіз Пітера Паркера, який на екранах перевтілюється в Людину-павука. Цим гаслом керується й індонезієць Руді Хартоно. Одягнувши костюм супергероя, він виходить на вулиці містечка Паре-Паре, щоб боротися не зі злочинністю, а зі сміттям.

Так Руді спонукає місцевих жителів дбати про довкілля.

[Руді Хартоно, екоактивіст]:
«Спочатку я робив те ж саме, але без цього костюма, і люди на мене не зважали. А я хотів, щоб вони долучилися й допомогли збирати сміття, наприклад пластик, чи помогли прибирати пляж. А коли я надів цей костюм, реакція людей була незвичайною».

Руді признається, що спочатку купив цей костюм, щоб потішити свого племінника. Та, як виявилося, він привернув увагу й інших людей.

[Руді Хартоно, екоактивіст]:
«Намагаюся показати, як слід дбати про довкілля. Коли бачимо розкидане на дорозі сміття, чи пройдемо повз? А що, коли підберемо його? Це не забере багато сил. Якщо одна людина підбере щось одне, цього вже буде достатньо».

Зазвичай удень Руді збирає сміття, а о сьомій вечора йде на роботу до кав’ярні. Про нього вже повідомляли на радіо й телебаченні.

[місцевий житель]:
«Людям потрібен зразок для наслідування, щоб вони активно захищали довкілля».

[туристка]:
«Робити щось у цьому напрямку — це наш обов’язок як молоді. Але чому ми соромимося піти й поприбирати? Або чому лінуємося, адже любимо чистоту?»

Індонезія — одна з найбільших країн-забруднювачів Світового океану. Щорічно вона продукує 3,2 мільйона тонн відходів. Країна також один з найбільших у світі, після Китаю, виробник пластику.

Індонезійський супергерой закликає людей менше використовувати пластикові вироби, а уряд — посилити правила перероблення відходів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Людина-павук в Індонезії звільняє вулиці від сміттяЗвела пандемія: як подружилися британський студент і француженка-довгожителькаВ Індії очищають Ганг від квіткових відходів і роблять із них ароматичні паличкиЗ трудового табору — до мерії англійського міста: історія однієї жительки КНДР30-кілометрова черга з вантажівок: Німеччина закрила кордони з Чехією та АвстрієюВ Індії зростає попит на глиняні горщикиПродаж бджіл у Нью-Йорку — прибутковий бізнесЯк костариканський радар рятуватиме супутники на орбіті ЗемліКотяча кав’ярня в Австралії: 2 години в товаристві 43 мурчиківООН: у ДР Конго голодує кожен третій