04.09.2021
Телеканал NTD

Людина-павук в Індонезії звільняє вулиці від сміття

Людина-павук в Індонезії звільняє вулиці від сміття

Супергерой прибирає сміття Паре-Паре, Індонезія «З великою силою приходить і велика відповідальність» — знаменитий девіз Пітера..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

Супергерой прибирає сміття
Паре-Паре, Індонезія

«З великою силою приходить і велика відповідальність» — знаменитий девіз Пітера Паркера, який на екранах перевтілюється в Людину-павука. Цим гаслом керується й індонезієць Руді Хартоно. Одягнувши костюм супергероя, він виходить на вулиці містечка Паре-Паре, щоб боротися не зі злочинністю, а зі сміттям.

Так Руді спонукає місцевих жителів дбати про довкілля.

[Руді Хартоно, екоактивіст]:
«Спочатку я робив те ж саме, але без цього костюма, і люди на мене не зважали. А я хотів, щоб вони долучилися й допомогли збирати сміття, наприклад пластик, чи помогли прибирати пляж. А коли я надів цей костюм, реакція людей була незвичайною».

Руді признається, що спочатку купив цей костюм, щоб потішити свого племінника. Та, як виявилося, він привернув увагу й інших людей.

[Руді Хартоно, екоактивіст]:
«Намагаюся показати, як слід дбати про довкілля. Коли бачимо розкидане на дорозі сміття, чи пройдемо повз? А що, коли підберемо його? Це не забере багато сил. Якщо одна людина підбере щось одне, цього вже буде достатньо».

Зазвичай удень Руді збирає сміття, а о сьомій вечора йде на роботу до кав’ярні. Про нього вже повідомляли на радіо й телебаченні.

[місцевий житель]:
«Людям потрібен зразок для наслідування, щоб вони активно захищали довкілля».

[туристка]:
«Робити щось у цьому напрямку — це наш обов’язок як молоді. Але чому ми соромимося піти й поприбирати? Або чому лінуємося, адже любимо чистоту?»

Індонезія — одна з найбільших країн-забруднювачів Світового океану. Щорічно вона продукує 3,2 мільйона тонн відходів. Країна також один з найбільших у світі, після Китаю, виробник пластику.

Індонезійський супергерой закликає людей менше використовувати пластикові вироби, а уряд — посилити правила перероблення відходів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Людина-павук в Індонезії звільняє вулиці від сміттяУ Сіднейській бухті плавання на каяках поєднують зі збиранням сміттяЩільне прилягання й подвійний шар: у США розповіли, як збільшити ефективність масокЧерез пандемію в Японії дедалі більше зростає вибір вживаного кухонного обладнанняКонголезький біженець вирощує африканські овочі в АвстраліїГубернатор Техасу обіцяє розслідувати причини масштабного відключення світлаЄврокомісія схвалила продаж штучних сердець французької фірми CarmatПакистанські митники допомагають соколам, врятованим від контрабандистівПариж закриє старовинний пташиний ринок XIX століттяЗімбабвійська дівчина за допомогою тхеквондо протистоїть дитячим шлюбам