22.06.2024
Телеканал NTD

Кубинських майстрів навчають розводити тутових шовкопрядів

Кубинських майстрів навчають розводити тутових шовкопрядів

Кубинський біохімік Дайрон Мартін стежить, щоб ці білі гусениці завжди були ситими. Тут, у лабораторії в..

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Кубинський біохімік Дайрон Мартін стежить, щоб ці білі гусениці завжди були ситими. Тут, у лабораторії в Матансасі, вирощують шовковичних гусениць, що родом з Азії. Проєкт за підтримки ЄС розпочали 2012 року.

Зі слів фахівців, клімат Куби якнайліпше підходить для розведення тутових шовкопрядів. Дослідники навчилися вирощувати шовковицю так, щоб зелене листя було цілий рік. Його їдять гусениці шовкопрядів. Постійно забезпечуючи їх їжею, можна безперервно отримувати шовкові нитки.

[Дайрон Мартін, біохімік]:

«Ми вважаємо, що робота, виконана за ці роки на Кубі, може стати прикладом для карибських країн. Її комплексний підхід виходить за межі використання шовку як матеріалу для рукоділля. Він також уможливлює виробництво кормів для тварин та продукції для традиційної медицини».

Мета проєкту — навчити кубинських підприємців вирощувати гусениць тутових шовкопрядів. Далгі має магазин у Гавані. Вона вже завела невелику ферму й отримує свій шовк. Робить з нього тканини й сувеніри.

[Далгі Чавіано, власниця магазину]:

«Кубинська влада дозволила вирощувати шовковичних гусениць у місті. Для ремісників це дуже важливо, бо допомагає створити економіку замкнутого циклу. Ми забезпечуємо себе сировиною і водночас даємо людям змогу бачити весь процес — від вирощування до отримання кінцевого продукту».

Тутових шовкопрядів одомашнили в Китаї 5000 років тому. Шовк отримують від гусениць, які, лялькуючись, плетуть кокони. У природі є і дикі шовкопряди. Вони живуть на півночі Китаю і на курильському острові Кунашир.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кубинських майстрів навчають розводити тутових шовкопрядівООН: у світі стало 120 мільйонів біженців та переселенцівУ Гонконгу запроваджують заборону на одноразовий пластиковий посудВірмени протестують проти передання Азербайджану чотирьох сілСпека, урагани та відключення світла: кубинців чекає непросте літоВідкрита тюрма: як в’язнів Чехії повертають у суспільствоМігранти не бояться нового закону Техасу й далі проникають до СШАТемпи зменшення площі тропічних лісів у світі 2023 року сповільнилисяВиснажлива спека заважає філіппінським школярам здобувати знанняМертва риба заповнила береги лагуни в Мексиці

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: