28.02.2021
Телеканал NTD

Скільки пластику ми їмо?

Скільки пластику ми їмо?

Що сьогодні на вечерю? Лего-суші, пластикова паста або добре просмажений шматок ПВХ-труби. Ці приклади звертають увагу..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Що сьогодні на вечерю? Лего-суші, пластикова паста або добре просмажений шматок ПВХ-труби.

Ці приклади звертають увагу на проблему споживання людьми мікропластику.

Дедалі більше вчених непокоїться, що мікропластик, який є в океанах, потрапляє до харчового ланцюга й зрештою опиняється в організмі людини.

Згідно з дослідженням Всесвітнього фонду дикої природи, дуже може бути, що жителі планети щотижня з’їдають стільки пластику, скільки міститься в одній банківській картці.

[Малкольм Гадсон, еколог]:
«Сьогодні переважно досліджують мікропластик, розмір частинок якого перевищує 20 мікронів, це менше за людську волосину. Але ми знаємо, що з’являється дедалі більше й більше ще дрібніших частинок, наночастинок. Вони можуть завдавати нам більшої шкоди, але їх дуже важко виявити й контролювати. І ми не знаємо, чи можуть вони чинити на нас токсичний вплив зараз або в майбутньому».

Ось ще кілька аналогій. Щомісяця ми з’їдаємо шматочок пластику завбільшки як кубик лего 4х2. За десятиліття накопичиться вже два з половиною кілограми. А за все життя людина в середньому споживає до 20 кілограмів мікропластику.

[Малкольм Гадсон, еколог]:
«Ми потенційно можемо його поглинути. Тобто він може потрапити до нашої кровоносної або лімфатичної системи й, зрештою, до наших органів. І ми все ще вивчаємо, скільки існує пластику такого мікроскопічного розміру».

Виробництво пластмаси різко зросло за останні 50 років завдяки широкому використанню недорогих одноразових товарів. Пластик — не біорозкладна речовина. Він просто розпадається на дрібніші частинки. Зрештою він опиняється всюди.

[Малкольм Гадсон, еколог]:
«Ці пластикові частинки — маленькі бомби уповільненої дії. Досить дрібні, щоб їх могли проковтнути тварини й люди».

Учені закликають зменшити виробництво пластику й налагодити ефективне перероблення відходів.

Коротке посилання на цю сторінку:

Скільки пластику ми їмо?Південнокорейцям заборонили відправляти пропагандистські листівки до КНДРВ Австралії волонтери ремонтують машини й дарують їх нужденнимУ Києві стартувала всеукраїнська акція «Нагодуй птахів узимку»Оскільки гірськолижні курорти закрито, французи відпочивають на пляжахБолівійці сподіваються, що трав’яні настої захистять їх від коронавірусуРеставратор переїхав із Греції до Туреччини, щоб рятувати фрески християнських церковПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівПісля великого спалаху COVID-19 в американському містечку почалося духовне відродженняНа півдні Перу врятували з неволі очкового ведмедика — сироту