09.02.2021
Телеканал NTD

У Євросоюзі почалася вакцинація проти COVID-19

У Євросоюзі почалася вакцинація проти COVID-19

101-річна Гертруда Газе стала першою людиною в Німеччині, якій зробили щеплення проти COVID-19. Жінка народилася в..

Дата завантаження: 2021-03-09

video

101-річна Гертруда Газе стала першою людиною в Німеччині, якій зробили щеплення проти COVID-19. Жінка народилася в лютому 1919 року. У будинку для людей похилого віку в Берліні проживає з 2011-го. Спочатку вона боялася робити укол. Та останньої миті передумала. Разом із нею вакцину ввели й іншим мешканцям.

[Гертруда Газе, 101-річна жителька Берліна]:
«Іноді уколи відчуваються, але тут жодних відчуттів. Вірус дуже небезпечний. Ми чуємо й читаємо, що багато людей помирає вдома. Це жахливо. Ось чому так чудово отримати вакцину».

У Євросоюзі в неділю почалася масова вакцинація проти COVID-19. Перші в черзі — люди за 70, а також лікарі.

В Італії, яка на початку пандемії була осередком спалаху на континенті, першою укол зробили медсестрі Клаудії Аліверніні. Їй ввели препарат компаній Pfizer і BioNTech.

Медики в лікарні Флоренції кажуть, що сьогодні протистояти коронавірусу лише за допомогою масок, антисептиків і соцдистанціювання неможливо.

[Елена Берті, медсестра]:
«Очевидно, що цих заходів треба дотримуватися й далі, але лише поти, поки достатня кількість людей не отримає вакцину».

Це будинок для людей похилого віку іспанського регіону Каталонія. Тут щеплення теж спочатку роблять стареньким.

А в Греції серед перших вакцинованих виявилися державні та релігійні діячі. У країні також використовують вакцину Pfizer/BioNTech. Щеплення вже зробили, зокрема, прем’єр-міністр та президент країни. Свою дозу отримав і голова генерального штабу армії.

[Константінос Флорос, голова генерального штабу армії Греції]:
«Наука й науковці виконали свій обов’язок. Тепер ми маємо виконати свій. Саме це я і зробив кілька хвилин тому».

У Євросоюзі проживає коло 450 мільйонів осіб. До кінця року сюди планують доставити приблизно 12,5 мільйона доз вакцини. Цього має вистачити, щоб зробити щеплення понад шістьом мільйонам осіб.

Водночас компанії поки насилу справляються з міжнародним попитом. Їхня мета — наступного року виробити 1,3 мільярда доз.

У ЄС уклали контракти на постачання відразу кількох препаратів. Серед них також вакцини від компаній Moderna й AstraZeneca.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Євросоюзі почалася вакцинація проти COVID-1914-річна австралійка управляє власною компанієюУ Києві відкрили навчальний центр безпеки життєдіяльностіПакистанські митники допомагають соколам, врятованим від контрабандистівОскільки гірськолижні курорти закрито, французи відпочивають на пляжахУ Великій Британії розробили оригамі-одяг, що ніби росте разом із дитиноюБезпритульним собакам Косова знаходять господарів у ЄС та СШАВ Австралії досвідчені фермери вчать новачків розводити худобуШотландські корови скидають шерсть в умовах австралійського літаТюлені повертаються на північне узбережжя Франції