28.08.2021
Телеканал NTD

Венесуельці зустріли Різдво без традиційної святкової страви альяки

Венесуельці зустріли Різдво без традиційної святкової страви альяки

У Венесуелі нинішнє Різдво стало святом не для всіх. Багато сімей не змогли купити дітям подарунки,..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

У Венесуелі нинішнє Різдво стало святом не для всіх. Багато сімей не змогли купити дітям подарунки, прикрасити будинок і навіть приготувати святкову вечерю. Тривала економічна криза спричинила дефіцит продуктів і гіперінфляцію. Труднощів додала й пандемія.

Венесуельці зазвичай готують на Різдво традиційну страву альяку, але зараз багатьом це не по кишені.

[Ейсон Мартінес, житель Каракаса]:
«Такої зарплати не вистачає на (різдвяну) вечерю із сім’єю. Але треба жити далі».

[Каріні Мартінес, жителька Каракаса]:
«Є проблеми з водою, з газом. Скрутно, але Різдво проходить важко для всіх».

У деяких сім’ях ситуація трохи ліпша. Наприклад, ці венесуельці мають родичів за кордоном. Вони допомогли з продуктами.

Альяку готують всією сім’єю. Її роблять із ніжного кукурудзяного тіста з начинкою. Додають м’ясо, родзинки, оливки, каперси та цибулю. Пиріжок загортають у бананове листя, перев’язують нитками й варять.

[Норбеліс Рієра, жителька Каракаса]:
«В умовах нинішньої економічної кризи не можна забувати традицію (приготування альяки), бо її джерела лежать у нашій культурі. Не можна допустити, щоб у нас забрали культуру й наші традиції».

Походження альяки точно невідоме. Але є легенда, що її придумали раби в колоніальну епоху. Вони готували різдвяні страви для господарів, а із залишків продуктів робили частування для себе. Дочка одного рабовласника попросила альяку й покуштувала разом із сім’єю. Їжа їм так сподобалася, що вони попросили приготувати її на вечерю.

Відтоді альяку вважають різдвяною стравою у всіх прошарках суспільства.
Коротке посилання на цю сторінку:

Венесуельці зустріли Різдво без традиційної святкової страви альякиБезпритульним собакам Косова знаходять господарів у ЄС та СШАЖитель Срінагара переобладнав свій човен для потреб швидкої допомогиДо Великої Британії планують привезти стадо зубрів і шукають для них рейнджераСамозарядні електровізки економлять сили жителям КеніїВ Австралії поруч із будинком для людей похилого віку з’явився дитячий центрУ Єгипті коні допомагають дітям із вадами розвитку поліпшити самопочуттяНімецькі поліціянти ганяються в горах за нелегальними відпочивальникамиУ Японії зростає попит на вживані товари класу люксЯк пандемія 2020 року позначилася на світі тварин