18.07.2021
Телеканал NTD

У Перу знайшли гігантське зображення кішки, якому понад 2000 років

У Перу знайшли гігантське зображення кішки, якому понад 2000 років

У Перу археологи відкрили новий геогліф у вигляді кішки. Малюнок вигравіювано на схилі горба на плато..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

У Перу археологи відкрили новий геогліф у вигляді кішки. Малюнок вигравіювано на схилі горба на плато Наска. Довжина кішки — 37 метрів.

[Джонні Ісла, археолог]:
«Контур фігури утворено лініями чи заглибленнями завширшки 30‒40 сантиметрів. Деякі деталі, такі як очі й рот, зроблено за допомогою каменів».

Геогліф виявили випадково, коли облаштовували доступ на пагорб. Зображення ледь проглядалося.

[Джонні Ісла, археолог]:
«Малюнок поступово зникав, бо йому понад 2000 років, і він на схилі пагорба, де відбувається сильна ерозія. Тому багато років геогліф був прихований від наших очей, ми не могли його побачити».

Фахівці за тиждень розчистили зображення й ужили заходів, щоб воно не зникло.

Плато Наска відоме своїми геогліфами, які збереглися з глибокої давнини завдяки напівпустельному кліматові. Знайдено вже коло 30 малюнків, 700 геометричних фігур та 13 тисяч ліній і смуг.

Зображення кішки створено між II і I століттями до нашої ери — наприкінці епохи культури Паракас.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Перу знайшли гігантське зображення кішки, якому понад 2000 роківУ Сінгапурі роботи-кур’єри доставляють продукти із супермаркетуНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахЯк інженери Boston Dynamics «навчили» роботів красиво танцюватиМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї ДавидаТихіше, ніж на Різдво: локдауни у 2020-му вдвічі знизили шумове забрудненняВакцина AstraZeneca не дає повного захисту від південноафриканського штаму коронавірусуУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують вірусиНові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печеріУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протез