28.08.2021
Телеканал NTD

США запустять супутник для спостереження за рівнем моря

США запустять супутник для спостереження за рівнем моря

Такі на вигляд Мальдіви з космосу. Ця країна, що розташована в Індійському океані, складається приблизно з..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Такі на вигляд Мальдіви з космосу. Ця країна, що розташована в Індійському океані, складається приблизно з 1200 островів. Водночас велика частина з них ледве перевищує рівень моря. Науковці вважають, що колись припливи можуть їх затопити.

Рівень моря підвищується через потепління води океану й танення льодовиків. Вимірювати ці два показники має супутник Sentinel-6 «Майкл Фрейліх». 10 листопада його запустять із бази ВПС Ванденберг у Каліфорнії на ракеті SpaceX.

[П’єррік Вюємьє, менеджер проекту]:
«Рівень моря є прямою ознакою глобального потепління, тому дуже важливо точно його виміряти. Підвищення рівня моря пов’язане з таненням льоду на полюсах і накопиченням тепла в океанах, тому ці два елементи разом роблять дослідження Sentinel-6 дуже актуальними для суспільства».

Фінальні випробування супутника провели наприкінці минулого року в Німеччині. Потім його доставили в США.

Sentinel-6 оснащено радіолокаційним висотоміром, який вимірюватиме рівень моря з точністю до сантиметра, чого раніше не було.

[Сандра Кауфманн, директор відділу наук про Землю НАСА]:
«Це дасть нам уявлення про нагрівання океану й про те, як підвищується його температура. Це також покаже, скільки води буде в океані, і як підвищиться рівень моря».

Участь у місії крім НАСА також узяло Європейське космічне агентство й Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США. Основна місія супутника триватиме коло п’яти з половиною років.

Другий ідентичний супутник, під назвою Sentinel-6B, як очікується, запустять 2025 року. Це дасть науковцям змогу збирати дані щонайменше упродовж десяти років.
Коротке посилання на цю сторінку:

США запустять супутник для спостереження за рівнем моряІкра й котлети з водоростей: нова розробка австралійських ученихУ Німеччині розробили екологічну пошукову систему«Розумне» дзеркало допомагає тренуватися й дотримуватися дистанціїІнженер без кінцівок намагається створити «розумні» протези«Розумні» пилососи й роботи-помічники: новинки виставки CES-2021«Карантинний» телевізор і пульт на сонячних батареях: новинки від SamsungНовинки GM на CES-2021: електропікап Hummer і футуристичний Cadillac LyriqНайдетальнішу мапу зірок нашої галактики зіставили європейські астрономиЖаби в Австралії відновлюються після пожеж ліпше, ніж очікувалося