03.04.2024
Телеканал NTD

Науковці створили суперфермент для швидкого розщеплення термопластику

Науковці створили суперфермент для швидкого розщеплення термопластику

Британські та американські науковці створили суперфермент, що швидко розкладає термопластик (ПЕТ), з якого виготовляють пляшки, харчову..

Дата завантаження: 2024-10-03

video

Британські та американські науковці створили суперфермент, що швидко розкладає термопластик (ПЕТ), з якого виготовляють пляшки, харчову плівку та інші вироби.

[Джон Макгіен, співробітник Портсмутського університету]:
«Ми взяли два ферменти бактерії, яка здатна руйнувати пластик, і з’єднали їх разом у нашій лабораторії в Портсмуті. Отриманий суперфермент працює дуже швидко, приблизно вшестеро швидше, ніж вихідний фермент».

Бактерії, що розкладають пластик, виявили 2016 року в Японії. З них виділили фермент PETase. Пізніше біохіміки створили тривимірну цифрову модель ферменту й виявили, що його роботу можна удосконалити.

[Джон Макгіен, співробітник Портсмутського університету]:
«Суперфермент цікавий тим, що його можна використовувати на переробних підприємствах, щоби прискорити процес. Пластик у природі може розкладатися сотні років. Але на переробному заводі це треба зробити це за лічені години».

Фермент розщеплює складні поліефіри до простих молекул. Після цього з переробленого матеріалу можна виготовляти певні речі й водночас обходитися без нафти.

Науковці й далі експериментують. Вони хочуть створити ферменти для розщеплення інших видів пластику, а також змішаних матеріалів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Науковці створили суперфермент для швидкого розщеплення термопластикуДівчинка з ПАР знайшла метеорит одразу після його падінняВирізані кістки: люди на півдні Південної Америки з’явилися значно ранішеНауковці: вівтарну плиту в центрі Стоунхенджу вагою 6 тонн везли з Шотландії 750 кмВчені з’ясували, які дахи ефективніше захищають місто від спекиСобака-робот із лапами-пилососами чистить італійський пляжДрони допомагають угорським науковцям спостерігати за рідкісними кіньми ПржевальськогоНешкідливе пальне з повітря та води випробовують на болідах «Формули-1»Унікальний датчик пожеж здобув премію Дайсона у Великій БританіїПерший у світі центр розведення качконосів відкрився в Австралії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: