Цього дельфіна, який пустує в басейні, не відрізнити від справжнього. Але його шкіра — це медичний силікон. А під нею приховані складні механізми.
Робота-дельфіна створила каліфорнійська технологічна компанія, яка вже зробила чимало аніматронних машин для голлівудських фільмів. Але ця розробка може докорінно змінити уявлення людей про морські парки розваг.
[Волт Конті, голова компанії ― розробника робота-дельфіна]:
«Зараз у неволі живе приблизно 3000 дельфінів, на яких розважальна індустрія щороку заробляє кілька мільярдів доларів. Тому зрозуміло, що дельфіни цікавлять людей. Ми хочемо запропонувати інший спосіб спілкування з цими тваринами».
Робота «навчили» точно відтворювати рухи дельфіна. Він також має реалістичну структуру скелета й м’язів. Довжина машини — два з половиною метри, вага — 250 кілограмів. У солоній воді вона пропрацює до десяти років.
На думку інженерів, цей винахід допоможе відмовитися від утримування тварин у неволі.
[Волт Конті, голова компанії ― розробника робота-дельфіна]:
«Тварина була вільною, а потім її фактично помістили у ванну. Гадаю, це завдає шкоди і психологічної, і фізичної».
Утримувати робота-дельфіна дешевше. До того ж аніматронну машину можна навчити трюків.
[Роджер Гольцберг, працівник компанії ― розробника робота-дельфіна]:
«Ідея цього пілотного проекту в тому, щоб створити таку собі підводну “Вулицю Сезам”. Її персонажі допомогли б навчити покоління дітей, як ставитися до різних аспектів життя. Ми мріємо досягти такого ж ефекту».
Цим роботом-дельфіном керують дистанційно. Скоро його оснастять камерами, датчиками й штучним інтелектом. А розробники вже говорять про те, що можна створювати не лише штучних дельфінів, а й величезних акул, динозаврів і навіть казкових драконів.
Коротке посилання на цю сторінку: