18.09.2021
Телеканал NTD

Чи зможе робот замінити дельфінів у парках розваг?

Чи зможе робот замінити дельфінів у парках розваг?

Цього дельфіна, який пустує в басейні, не відрізнити від справжнього. Але його шкіра — це медичний..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

Цього дельфіна, який пустує в басейні, не відрізнити від справжнього. Але його шкіра — це медичний силікон. А під нею приховані складні механізми.

Робота-дельфіна створила каліфорнійська технологічна компанія, яка вже зробила чимало аніматронних машин для голлівудських фільмів. Але ця розробка може докорінно змінити уявлення людей про морські парки розваг.

[Волт Конті, голова компанії ― розробника робота-дельфіна]:
«Зараз у неволі живе приблизно 3000 дельфінів, на яких розважальна індустрія щороку заробляє кілька мільярдів доларів. Тому зрозуміло, що дельфіни цікавлять людей. Ми хочемо запропонувати інший спосіб спілкування з цими тваринами».

Робота «навчили» точно відтворювати рухи дельфіна. Він також має реалістичну структуру скелета й м’язів. Довжина машини — два з половиною метри, вага — 250 кілограмів. У солоній воді вона пропрацює до десяти років.

На думку інженерів, цей винахід допоможе відмовитися від утримування тварин у неволі.

[Волт Конті, голова компанії ― розробника робота-дельфіна]:
«Тварина була вільною, а потім її фактично помістили у ванну. Гадаю, це завдає шкоди і психологічної, і фізичної».

Утримувати робота-дельфіна дешевше. До того ж аніматронну машину можна навчити трюків.

[Роджер Гольцберг, працівник компанії ― розробника робота-дельфіна]:
«Ідея цього пілотного проекту в тому, щоб створити таку собі підводну «Вулицю Сезам». Її персонажі допомогли б навчити покоління дітей, як ставитися до різних аспектів життя. Ми мріємо досягти такого ж ефекту».

Цим роботом-дельфіном керують дистанційно. Скоро його оснастять камерами, датчиками й штучним інтелектом. А розробники вже говорять про те, що можна створювати не лише штучних дельфінів, а й величезних акул, динозаврів і навіть казкових драконів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чи зможе робот замінити дельфінів у парках розваг?Як бактерія костариканських жаб допоможе перемогти смертельний грибокУ Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн роківФотопастки у гватемальських джунглях зняли життя ягуарівУ Японії випустили окуляри, що визначають тон шкіри обличчяФранцузькі науковці намагаються зрозуміти, чому COVID-19 супроводжується втратою нюхуІкра й котлети з водоростей: нова розробка австралійських ученихГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівРідкісне дерево віком 20 млн років знайшли на ЛесбосіСамовідновитися: японські слимаки вміють повністю регенеруватися