Надзвичайну ситуацію через епідемію віспи мавп, або mpox, оголосили в Африці. Про це повідомив гендиректор Африканських центрів з контролю та профілактики захворювань.
Спалах віспи мавп почався в Демократичній Республіці Конго. Спочатку поширювався ендемічний штам Clade 1. Потім з’явився новий варіант Clade 1b. Він легше поширюється за тісного контакту, особливо серед дітей.
З ДР Конго хвороба швидко перекинулася на сусідні країни. Загалом на континенті виявили вже понад 15 000 випадків зараження. 461 пацієнт помер. Це на 160 % більше ніж за аналогічний період торік.
[Жан Касея, гендиректор Africa CDC]:
«Це проблема не лише Африки. Віспа — це глобальна загроза, яка не знає кордонів, рас та віросповідань».
Водночас епідеміологи кажуть, що отримані дані відображають лише часткову картину поширення захворювання. У медиків обмежені можливості для проведення тестів та відстежування контактів пацієнтів.
[Салім Абдул Карім, епідеміолог]:
«Нині в Африці випадків захворювання багато. Їх набагато більше, ніж було у 2022 році, коли ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію в галузі громадської охорони здоров’я, що стосувалася всього світу. Якщо подивитися на дані того періоду, то можна побачити, що кількість випадків захворювання в Африці втричі більша, ніж була під час епідемії 2022 року».
Вірус віспи мавп генетично близький до вірусу натуральної віспи людей. Mpox передається від тварин, а за тривалого контакту з інфікованим — і від людини до людини.
Під час захворювання виникає гарячка, болить голова та м’язи, а ще збільшуються лімфовузли. Також у пацієнтів з’являється висип, після якого на шкірі залишаються рубці. Смертність становить від одного до десяти відсотків.
Коротке посилання на цю сторінку: