Старовинне хорватське місто Воднян стоїть на півострові Істрія. Колись тут мешкало 10 000 осіб, а зараз лишилося менш як 6000.
Відтік населення тут відбувається з кінця Другої світової. І навіть коли Хорватія в 1991 році стала незалежною, люди однаково виїжджали.
Зараз на вулицях Водняна тихо, житлові приміщення порожні. Оскільки місцева економіка занепадає, адміністрація вирішила діяти, щоби привабити нових мешканців та компанії.
Наслідуючи приклад інших європейських міст, вона виставила на продаж занедбану чи покинуту нерухомість і за низькою ціною.
До того ж покупці можуть відкласти оплату на два роки, якщо зобов’яжуться відремонтувати будівлю. Потім витрати на ремонт вирахують із початкової ціни.
Зараз пропозиція діє щодо 14 будівель. Уже отримали щонайменше 140 заявок.
[Еді Пастровичкіо, мер Водняна]:
«Хоча коло 70 років тому в місті було набагато менше будівель, але людей, які тут жили, було майже вдвічі більше, ніж тепер».
Мета цієї схеми — привабити покупців та допомогти зупинити зменшення населення. Водночас адміністрація пропонує не лише недорогу нерухомість.
[Еді Пастровичкіо, мер Водняна]:
«Тут є можливості, є туризм, багато хто вирішує залишитися жити в рідному місті й знайти тут роботу. У нас багато молодих людей, які мають малий бізнес, і багато хто з них прямо або непрямо пов’язаний із туризмом. Але в нас також процвітає сільськогосподарський сектор, особливо вирощування оливок».
Місцеві жителі кажуть, що тут приємно мешкати.
[місцевий житель]:
«Мені подобається спокійний ритм життя, і мене ніколи не приваблювали великі міста з усім цим шумом та хаосом. Воднян пропонує спокійний спосіб життя, тут панує невимушена та проста атмосфера».
Місто розташоване в сільській місцевості біля великого міста Пула та за п’ять кілометрів від берегової лінії.
[місцевий житель]:
«Ідея запропонувати людям деякі будівлі, якими володіє місто — це гарний крок до створення ліпшого майбутнього для молоді. Найбільший мінус тут у тому, що треба їхати до Пули, щоб відкрити бізнес».
Цікаво, що до Другої світової Воднян був частиною Італії, і тут мешкали здебільшого етнічні італійці. Але по війні місто, яке по-італійськи називалося Діньяно, опинилось у складі Югославії.
Коротке посилання на цю сторінку: