Сучасне суспільство, безумовно, залежне від смартфонів. Цим фактом уже нікого не здивуєш. Але нові дослідження вказують на ризики психічного здоров’я підлітків.
Як з’ясували вчені Королівського коледжу у Великій Британії, надмірне сидіння зі смартфоном або залежність від нього може спричиняти тривожність, депресію та безсоння.
Загалом провели два дослідження. В одному опитали 657 підлітків віком від 16 до 18 років, а в іншому протягом чотирьох тижнів обстежили 69 дітей віком від 13 до 16 років.
[Нікола Калк, співавторка дослідження]:
«Утрата контролю над користуванням, верховенство смартфона в їхньому житті, тобто вони проводять час у своєму смартфоні замість інших занять чи сну, і роблять це попри усвідомлення шкоди».
За словами авторів дослідження, є зв’язок між рівнем залежності та серйозністю проблем із психічним здоров’ям.
[Нікола Калк, співавторка дослідження]:
«Ті, у кого була залежність від смартфона, удвічі частіше страждали від тривожності та втричі частіше — від депресії».
Водночас існує відмінність між залежністю та просто часом, проведеним зі смартфоном. У першому випадку частіше розвивається депресія, а в другому — безсоння.
Автори дослідження зазначають, що їхні відкриття можуть призвести до того, що смартфони можуть визнати небезпечними для підлітків.
Експерти радять батькам частіше обговорювати з дітьми це питання, а також виробляти здорові навички користування телефонами.
Коротке посилання на цю сторінку: