13.03.2024
Телеканал NTD

Кенійська компанія рятує природу від електронного непотребу

Кенійська компанія рятує природу від електронного непотребу

На звалище «Дандора» потрапляє більша частина відходів із кенійської столиці Найробі. Але що для одного —..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

На звалище «Дандора» потрапляє більша частина відходів із кенійської столиці Найробі. Але що для одного — сміття, для іншого — знахідка. Тут щодня трудяться збирачі вторсировини. Багато хто збирає пластик, а Стів Окот — електронні пристрої та їхні деталі.

Робота не зовсім безпечна — звалище токсичне. Особливо складно буває, коли щось горить.

[Стів Окот, збирач вторсировини]:

«Насправді ми не маємо вибору. Здоров’я деяких людей уже погане, як і в мене. Але ми звикли до диму. До того ж якщо не працюєш, то і їсти нічого».

Стів здає вторинну сировину місцевому підприємству з перероблення електронних відходів. Компанія намагається позбавити природу від шкідливого впливу й водночас дати друге життя викинутим виробам.

Згідно з новим звітом ООН, у 2022 році у світі утворилося 62 мільйони тонн електронного непотребу. Ним можна заповнити півтора мільйона фур. Якщо їх поставити одну за одною, вони зможуть охопити по екватору всю планету.

До речі, в Африці переробляють лише 1 % викинутої електроніки. Кенійська компанія має намір це змінити. Вона відкрила підприємства в усій країні. На завод можна здати старі та зламані вироби. Що можна — ремонтують або виймають запчастини для ремонту інших пристроїв.

[Кетрін Васоліа, директор центру WEEE]:

«Якщо це неможливо, ми розбираємо вироби. Усе сортуємо: окремо пластик, окремо метал, окремо гвинти та плати. Плати відправляємо партнерам у Європу, які теж дбають про перероблення. Пластик та метал продаємо місцевим переробним заводам».

В електронних відходах є рідкісноземельні метали, які необхідні технологічним компаніям. Тож на сміттєзвалищах у всьому світі буквально закопані в сміття мільярди доларів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кенійська компанія рятує природу від електронного непотребуНапередодні Великодня ціни на какао стали просто шаленимиООН: дитяча смертність у світі зменшилася до рекордно низького рівняТуристи розчаровані через страйк працівників Ейфелевої вежіРясні снігопади та крижаний дощ: Європа переживає транспортний колапсВ Ісландії вивергається вулкан: лава підпалила будинки за 40 км від столиціПогорільці в Чилі відновлюють своє житлоМігранти не бояться нового закону Техасу й далі проникають до СШАУ Франції під час протестів фермерів загинула жінкаКанада обмежить час роботи для іноземних студентів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: