16.06.2024
Телеканал NTD

Старе місто в Дубровнику хочуть повернути місцевим жителям

Старе місто в Дубровнику хочуть повернути місцевим жителям

Старе місто в хорватському Дубровнику славиться палацами епохи Відродження та церквами в стилі бароко. Розташоване на..

Дата завантаження: 2024-07-16

video

Старе місто в хорватському Дубровнику славиться палацами епохи Відродження та церквами в стилі бароко. Розташоване на скелястому березі Адріатичного моря, воно щороку приваблює мільйони туристів.

Іноземні гості приносять значний дохід економіці, але погіршують життя містян. На початку 90-х у Старому місті жило приблизно 5000 осіб. Зараз — 1200. Причина в дорогій оренді квартир. Ціни підвищилися через туристів.

[Мато Франкович, мер Дубровника]:

«Молодь тут зовсім зникне, переїде до інших районів, бо жити в Старому Дубровнику буде неможливо».

Міська влада вирішила виправити ситуацію і повернути людей. Адміністрація вже почала скуповувати квартири. Їх пропонуватимуть молодим сім’ям в оренду на десять років. Крім того, місто заборонить здавати на короткий термін житло в багатоквартирних будинках.

У квітні міська рада також ухвалить постанову, згідно з якою перестануть видавати нові дозволи на оренду у Старому місті та на прилеглих вулицях.

Мер Дубровника пояснює, що ці заходи — частина зобов’язань перед ЮНЕСКО. Адже Старе місто в списку Світової спадщини.

Але в місцевих агентствах нерухомості не погоджуються з такими планами.

[Ведран Міович, працівник агентства нерухомості]:

«Гадаю, нема потреби забороняти здавати в оренду квартири або обмежувати кількість таких об’єктів».

У місцевих агентствах нерухомості вважають, що їхній бізнес буде кориснішим місту, ніж великі готелі іноземних компаній.

Думки місцевих жителів розділилися. Одні підтримують мера. Інші кажуть, що такі заборони безглузді й просто відвертають увагу від глибших причин проблеми.
Коротке посилання на цю сторінку:

Старе місто в Дубровнику хочуть повернути місцевим жителямШістьох арештовано й трьох розшукують у справі про найбільше в історії Канади викрадення золотаТепловий стрес охоплює дедалі більше територій ЄвропиВиснажлива спека заважає філіппінським школярам здобувати знанняПекін розкритикував західних дипломатів за вшанування пам’яті загиблих під час бійні на ТяньаньменьПрем’єр Гаїті відвідав найбільшу лікарню Порт-о-Пренса, яку відбили в бандитівУ Гаїті біженці змушені жити в поганих умовах у тимчасових притулкахПташиний грип виявили в працівника молочної ферми в американському штаті КолорадоКонфіскованій зброї знайшли мирне застосування в Перу«Приберіть їх»: на південнокорейському острові навала оленів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: