Учені зі США та Китаю створили перший функціональний напівпровідник із графену. Це може стати початком нової епохи електроніки.
Зараз переважно використовують напівпровідники з кремнію. Але його фізичні властивості вже досягають своєї межі, бо електроніка дедалі більше ускладнюється.
Графен — це двовимірна модифікація вуглецю, яка є матеріалом завтовшки з атом. Графен має велику механічну жорсткість і рекордну теплопровідність. Однак він не має так званої забороненої зони, яка дає змогу напівпровідникам вмикатися та вимикатися.
Дослідники з Атланти й Тяньцзіня знайшли рішення. Вони неначе виростили шар графену на кристалах карбіду кремнію й отримали епітаксійний графен.
[Волтер де Гір, керівник дослідження]:
«Перевага графену в тому, що можна створювати дрібніші пристрої, які працюють швидше, але з меншим виділенням тепла. Тобто вдається використовувати властивості електронів, недоступні в кремнії. Тож це зміна парадигми — інший спосіб створення електроніки».
Епітаксійний графен удесятеро рухливіший, ніж кремній. Ця властивість допоможе збільшити швидкість обчислень в електронних пристроях.
На думку вчених, напівпровідники з графену можуть замінити кремній і на наступні 50 років стати провідною технологією в цій галузі.
Коротке посилання на цю сторінку: