25.11.2024
Телеканал NTD

Застосунок, що попереджає про землетруси на Тайвані, завантажили сотні тисяч разів

Застосунок, що попереджає про землетруси на Тайвані, завантажили сотні тисяч разів

Від 3000 користувачів до 370 тисяч. Застосунок двох тайванських студентів про попередження про землетруси за кілька..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Від 3000 користувачів до 370 тисяч. Застосунок двох тайванських студентів про попередження про землетруси за кілька тижнів набрав сотні тисяч нових користувачів. Причина в небувалій сейсмічній активності на острові. За останній місяць тут сталося більш як 1300 поштовхів.

«Інформаційну платформу попередження про стихійні лиха» друзі розробили ще у 2022 році. Але надзвичайної популярності вона набула після землетрусу, який стався 3 квітня біля східного узбережжя Тайваню. Він був силою 7,2 бала. Загинуло 17 осіб. Також протягом доби відтак зафіксували понад 200 афтершоків.

[Кхуо Ченьюй, розробник]:

«Раптовий сплеск популярності спочатку вплинув на якість наших послуг через “перевантаженість” та брак грошей. Зазвичай ми використовуємо домашні сервери, але тепер середня домашня мережа не може витримати навантаження, тому нам довелося перейти на хмарну платформу, що досить дорого. Це коштує приблизно 107 доларів США на день».

Зазвичай жителів острова попереджають про землетруси за допомогою смс-розсилки. Також має лунати сирена. Але 3 квітня вона спрацювала не скрізь. Розробники цього сервісу запевняють, що можуть попереджати про лихо приблизно за 30 секунд.

[Лінь Жуей, розробник]:

«Інші застосунки для сповіщення про землетруси підписали контракт із Центральним управлінням погоди на отримання даних. Але вони не мають своїх сейсмічних датчиків, як ми. Завдяки сейсмічним датчикам, які ми встановили, є шанс, що ми зможемо забезпечити більш раннє попередження про землетрус».

Багатьом жителям Тайваню сподобалися додаткові функції застосунку. Він може увімкнути ліхтарик для оповіщення або зворотний відлік. Також сервіс попереджає і про незначні поштовхи.

[житель Тайваню]:

«Щиро кажучи, сповіщення, яке надійшло на кілька секунд раніше, достатньо лише, щоб добігти до дверей. Принаймні ми знатимемо, що буде далі. Навіть якщо воно прийшло за десять секунд або менше, ми можемо підготуватися».

[житель Тайваню]:

«Лиха можуть ставатися дедалі частіше, можливо, через зміну клімату чи щось таке. Якщо з’явиться додаткова інформація, яка допоможе нам зрозуміти чи навіть передбачити катастрофу, це буде додатковий рівень захисту».

Студенти кажуть, що в майбутньому, можливо, з’являться системи, які зможуть сповіщати про такі лиха за кілька днів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Застосунок, що попереджає про землетруси на Тайвані, завантажили сотні тисяч разівПриватний місячний модуль «Одіссей» лежить на боці, але працюєДослідження: собаки розуміють більше, ніж ми думалиУ США розробляють плавучий вітрогенератор потужністю 20 мегаватівДрони розкидають насіння над Косовом, щоб відновити лісиЄКА відібрало студентів, які полетять у космосІмператорські пінгвіни під загрозою: льоду дедалі меншеВ ОАЕ знайшли золоті монети віком 2000 роківЯк вітаються слониГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в Хорватії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: