27.10.2024
Телеканал NTD

Морським котикам у південній Атлантиці нічого їсти через брак криля

Морським котикам у південній Атлантиці нічого їсти через брак криля

Антарктичні морські котики можуть опинитися на межі вимирання. Річ у тім, що їм стало важче прогодуватися...

Дата завантаження: 2024-07-27

video

Антарктичні морські котики можуть опинитися на межі вимирання. Річ у тім, що їм стало важче прогодуватися. Команда британської антарктичної служби спочатку зауважила, що їх значно менше, ніж вважалося раніше: не 5,5, а 3,5 мільйона./ що їх на 2 мільйони менше, ніж уважалося — усього 3,5 мільйона.

Потім учені провели ретельніші дослідження на острові Південна Джоржія. Внаслідок яких виявили, що морським котикам часом нічого їсти, бо у водах поменшало криля.

[Жауме Форкада, провідний автор звіту]:

«Це невеликі організми, схожі на креветки, які вважаються найчисельнішими представниками свого виду на планеті. Криля поменшало, особливо в період розмноження морських котиків. А вони покладаються на нього, коли вигодовують дитинчат. Їхній життєвий цикл повністю змінився через брак криля».

Колись на морських котиків полювали заради шкіри. На початку ХХ століття їм загрожувало зникнення. Але коли вид узяли під захист, популяція швидко відновилася.

Тепер їм загрожує виснаження запасів продовольства.

Іноді криль перебуває надто далеко від берегів, де розмножуються тюлені.

[Жауме Форкада, провідний автор звіту]:

«Епізоди браку їжі почастішали. І ми зібрали докази цього. Наприклад, за останні п’ять років було чотири невдалі роки, коли криля не було зовсім чи було обмаль».

Наразі популяція морських котиків у цьому регіоні здається здоровою. Проте автори доповіді попереджають, що ситуація може погіршати.

Криль – також важливе джерело їжі для інших морських мешканців, таких як горбаті кити. Скорочення популяції цих ракоподібних може призвести до проблем у всій екосистемі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Морським котикам у південній Атлантиці нічого їсти через брак криляНа виставці в Токіо показали, яким може стати життя у 2050 роціЗнайдено живий організм із найбільшим геномомУ Помпеях на стінах будівлі знайшли дитячі малюнки віком 2000 роківНова лінійка iPad від Apple: чип M4 та екран OLEDМетелики, бджоли та жуки: у Німеччині починається сезон підрахунку комахЦілий «ліс метеликів» із Танзанії оселився в тропічній оранжереї в ІталіїЯк зразки криги з Антарктиди допомагають дізнатися про майбутню зміну кліматуДрони допомагають угорським науковцям спостерігати за рідкісними кіньми ПржевальськогоКомпанія Samsung показала свої новітні гаджети, зокрема годинник та перстень

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: