21.03.2024
Телеканал NTD

Без їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодують

Без їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодують

Жителі столиці Гаїті майже не мають їжі. Через конфлікт з озброєними бандами Порт-о-Пренс виявився відрізаним від..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Жителі столиці Гаїті майже не мають їжі. Через конфлікт з озброєними бандами Порт-о-Пренс виявився відрізаним від ланцюжків постачання продовольства. Рівень недоїдання нині найвищий в історії цієї карибської країни.

Мірріам живе в тимчасовому притулку в школі.

[Мірріам Ог, жителька Порт-о-Преса]:

«Ось так ми й живемо. Сидимо тут щодня. Їжі не буде, якщо організації не надішлють нам що-небудь поїсти. Після цього нічого більше немає».

Згідно з дослідженнями, голод загрожує приблизно п’ятьом мільйонам жителів Гаїті. Посилює кризу й зростання цін на продукти.

Так, ціна свіжої риби в березні зросла на 60%, як порівняти з тим самим місяцем торік.

Рита доглядає двох онучок, поки її сини шукають випадкову роботу, щоб звести кінці з кінцями.

[Ріта Лосандьє, жителька Порт-о-Пренса]:

«Усе дуже дорого. Купити щось поїсти проблематично. Треба мати багато грошей, щоби їсти тричі на день, це дуже складно».

Нині багато сімей залежать від продовольчих пайків та гігієнічних наборів, які привозять неурядові організації. Найбільший постачальник — Всесвітня продовольча програма. Однак зараз їй складно будь-що доставляти, бо деякі дороги контролюють бандити.

[Жан-Мартен Бауер, представник ВПП]:

«Ми скоротили наші ланцюжки постачання. За межами Порт-о-Пренса ми з місцевими фермерами намагаємося зробити якнайбільше. З нами працює 170 фермерських організацій, на яких 20 000 працівників. Вони постачають харчі, які ми використовуємо для наших програм».

Президента Гаїті вбили 2021 року. Відтоді озброєні банди розширили свій вплив, що призвело до грабежів, підпалів, масових зґвалтувань і вбивств.

Водночас у червні до країни прибули військовики від ООН. Переважно це армійці африканських країн. Вони надають підтримку службам безпеки країни. Також у столиці почала патрулювати кенійська поліція.

Прем’єр-міністр Гаїті висловив сподівання, що завдяки цьому ситуація з безпекою в столиці нормалізується.
Коротке посилання на цю сторінку:

Без їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодуютьЇдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну«Карачі — бетонні джунглі»: екстремальна спека в ПакистаніУ Кенії зростає кількість жертв повенейПожежа в торговому центрі в Китаї — 16 загиблихПарк з’явиться на естакаді в центрі ТокіоГреція закриває пам’ятки через спекуВірмени протестують проти передання Азербайджану чотирьох сілЇжу класу люкс хочуть адаптувати для космосуАфриканка-бджолярка захищає бджіл та допомагає людям

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: