21.03.2024
Телеканал NTD

Байден розкритикував рішення Верховного суду про імунітет Дональда Трампа

Байден розкритикував рішення Верховного суду про імунітет Дональда Трампа

Президент США Джо Байден розкритикував рішення Верховного суду про частковий імунітет Дональда Трампа від судового переслідування...

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Президент США Джо Байден розкритикував рішення Верховного суду про частковий імунітет Дональда Трампа від судового переслідування. Суд ухвалив, що імунітет Трампа поширюється на всі його офіційні дії як президента.

Верховний суд також продовжив термін розгляду кримінальної справи проти Трампа, у межах якої його звинувачують у змові з метою скасування результатів виборів 2020 року. Це означає, що Трамп навряд чи постане перед судом до голосування, яке буде в листопаді.

Багато хто розглядає це як перемогу республіканського кандидата. Трамп назвав вердикт перемогою демократії та конституції.

[Дональд Трамп, попередній президент США]:

«Президент має мати імунітет. Якщо він не має імунітету, то це просто церемоніальний президент, у вас тоді просто немає президента».

Байден уважає рішення суду «небезпечним прецедентом».

[Джо Байден, президент США]:

«Ця нація була заснована на тому принципі, що в Америці немає королів. Кожен, кожен із нас рівний перед законом».

Водночас, згідно з постановою, Трамп не має імунітету за свої неофіційні дії, учинені в період президентства.

Тепер суди нижчої інстанції мають визначити, які з дій експрезидент можна вважати офіційними, а які ні.

Це перша заява Байдена після перших президентських теледебатів, що пройшли минулого тижня. Тоді безладна промова голови Білого дому в багатьох посіяла сумнів, що 81-річний політик готовий до ще одного строку президентства.
Коротке посилання на цю сторінку:

Байден розкритикував рішення Верховного суду про імунітет Дональда ТрампаЛіванських школярів в ігровій формі навчають громадянської активності4000 рідкісних видів: прогулянка унікальним ботанічним садом у КаїріНема де жити: ринок іспанської нерухомості переорієнтувався на туристівСпека, урагани та відключення світла: кубинців чекає непросте літо3D-друковані будинки допомагають упоратися з житловою кризою в КеніїСирійські біженці в Лівані скаржаться на «вороже середовище»Виснажлива спека заважає філіппінським школярам здобувати знанняПосуха у В’єтнамі може позначитися на світових цінах на кавуГреція закриває пам’ятки через спеку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: