18.07.2024
Телеканал NTD

У Перу знайшли 1000-річну мумію

У Перу знайшли 1000-річну мумію

Прямо в серці гамірної перуанської столиці знайшли важливу старовину. Це мумія доінкської доби. Їй коло 1000..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Прямо в серці гамірної перуанської столиці знайшли важливу старовину. Це мумія доінкської доби. Їй коло 1000 років. Археологи виявили її на території церемоніального комплексу Уака Пуклана.

[Мірелла Ганоза, археолог]:

«Це доросла людина в сидячому положенні із зігнутими ногами. Її знайшли з похоронним приладдям: двома керамічними посудинами та тканиною, обгорненою навколо кількох металевих предметів біля лівої руки».

Розкопки в Уака Пуклані ведуть із 2015 року. І за цей час керамічних виробів поруч з останками на верхньому схилі комплексу не знаходили. Це вперше.

Мумія належить культурі ічма.

[Мірелла Ганоза, археолог]:

«Ця знахідка доповнить інформацію про культуру ічма. Вона існувала приблизно в тисячному році нашої ери. Цікаво, що ми знаходимо такі речі в центрі міста, і всередині церемоніального центру, який у той час відігравав важливу роль».

Після розпаду імперії Уарі, що правила на території сучасного Перу із 600 по 1100 рік нашої ери, виникли дрібніші царства, зокрема культура ічма. Вона домінувала на півдні Перу. Держава Ічмай сформувалася близько 1100 року. У XV столітті її поглинула імперія інків.

Коротке посилання на цю сторінку:

У Перу знайшли 1000-річну муміюЛичинок коралів заманюють до рифів за допомогою звуківМишку замінили жести: нову технологію показали на Світовому конгресі мобільних технологій«Іншопланетна лихоманка» стимулює перуанських мисливців за старовиноюЗнахідка в Помпеях розкриває таємниці будівництва стародавніх римлянЗ олії — біопальне: новий завод у ДубаїСербські археологи розкопали давньоримську тріумфальну аркуНайбільший у Європі «надрукований» будинок здали в орендуБерезень 2024 став найспекотнішим в історіїВ Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння води

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: