Пакистанка похилого віку Чампа та її сини вже пів року живуть у нових будинках. Вони нагадують традиційні, але тільки зовні. За простим дизайном приховано інноваційні технології.
Торік під час руйнівних повеней Чампа втратила житло. Її будинок, як і хати інших селян, був глинобитним.
[Чампа Бай, жителька села Вішрам]:
«Наш дім стояв тут же, але його змило водою. Усе завалилося й перетворилося на уламки».
Новий дім Чампі та її синам допомогла збудувати благодійна організація, яку заснувала Ясмін Ларі — перша в Пакистані жінка-архітектор. Вона спроєктувала будинок, який здатний витримати рясний дощ, вітер і навіть повені.
Каркас такого будинку роблять із бамбука. Його встановлюють на фундамент і потім зводять стіни з глини та вапна. Вони не пропускають воду. Дахи вкриті соломою та брезентом. На будівництво треба менш як сто доларів.
[Ясмін Ларі, архітектор]:
«Раніше люди зводили добрі будинки. Я просто це поліпшую, переймаючи їхній досвід і створюючи зручні житла, стійкіші до стихійних лих».
Чампа вже успішно пережила ще одну повінь. Новий будинок вистояв.
[Чампа Бай, жителька села Вішрам]:
«Я дуже рада. Будинок гарний. Я не боюся, що він завалиться. Він витримає будь-який дощ чи бурю».
Звісно, ці будинки й критикують.
[Номан Ахмед, професор архітектури]:
«Можливо, такий будинок підходить для сільської місцевості. Але він навряд чи годиться для передмість і міст. Ще один недолік: такий дім у його нинішньому вигляді може бути лише одноповерховим».
У тім, благодійна організація поставила вже 55 тисяч таких будинків. 4500 із них звели після торішніх повеней. Загалом заплановано забезпечити житлом 350 тисяч сімей.
Коротке посилання на цю сторінку: