Канада переживає найгірший сезон лісових пожеж за всю історію спостережень. Горить схід та захід країни. Від вогню вже постраждали 76 тисяч квадратних кілометрів землі. Це більше, ніж загалом згоріло в 2016, 19-му, 20-му та 22-му роках. До атмосфери вже потрапило 160 мільйонів тонн вуглецю.
Дим від пожеж огорнув кілька великих міст у Північній Америці, зокрема Торонто в Канаді, а також Нью-Йорк та Чикаго у США. Цього тижня у вівторок якість повітря в Чикаго була найгіршою у світі. Така ж ситуація зберігається на більшій частині Середнього Заходу Сполучених Штатів.
Сезон лісових пожеж у Канаді зазвичай досягає піку наприкінці липня чи в серпні. Цього року він почався безпрецедентно рано. Причина – в теплій та посушливій погоді. За прогнозами, вона збережеться до кінця літа. Влада каже, що в серпні лісові пожежі можуть охопити більшу частину Канади.
Водночас південь США страждає від аномальної спеки та забрудненого повітря одночасно. Важкі погодні умови торкнулися понад 60 мільйонів американців у центральній Аризоні, Техасі та частково у Флориді. Екстремально високі температури протримаються щонайменше до 4 липня.
У Г’юстоні зараз 36 градусів у тіні. Найважче переживати спеку бездомним. Співробітники благодійних організацій почали роздавати більше холодної води.
[Рей Вокер, співробітник благодійної організації]:
«Тут, на вулиці, може бути дуже важко. Щороку хтось помирає від спеки».[безпритульна]:
«Спека просто нестерпна. Зазвичай рано вранці під деревами досить прохолодно, але з третьої години дня й до світанку стоїть задуха».
У Техасі аномальна спека вже забрала життя 14-річного підлітка. Він помер, коли прогулювався парком Біг-Бенд. Того дня температура досягла 48 градусів за Цельсієм.
Коротке посилання на цю сторінку: