У Гонконзі маску на обличчі носили ще до спалаху коронавірусу. Раніше нею просто захищалися від смогу. Потім вона допомагала учасникам протесту бути анонімними. А тепер, під час пандемії, це обов’язковий атрибут.
Але чи забезпечує маска необхідний захист? Експерти кажуть, що проти вірусів вона безсила, зате тонни викинутих масок шкодять екології. Так до берегів незаселених островів Соко в південно-західних водах Гонконгу стали випливати маски.
Активісти їдуть туди, щоби зібрати сміття. Серед них Гарі Стоукс — співзасновник організації захисту морів OceansAsia.
[Гарі Стоукс, природозахисник]:
«Тільки під час візиту 28 лютого ми раптом почали помічати хірургічні маски, які зараз люди носять через поширення коронавірусу. Ми дуже багато їх почали знаходити на пляжах. Того дня ми нарахували 60‒70 штук усього лише на одній невеликій ділянці берега. Це дуже тривожно».
Стоукс співпрацює з Інститутом вивчення морських ссавців, щоб досліджувати сміття, яке прибиває до островів Соко. Він також підраховує, скільки знаходить масок, щоб зрозуміти масштаб проблеми.
[Гарі Стоукс, природозахисник]:
«Скажу, що кожен з нас відповідальний. Кожен з нас, хто купив пляшку води, використовував пластикову трубочку, використовував ланч-бокс з пінопласту. Кожен з нас несе відповідальність і може щось змінити».
Тим часом тисячі людей і далі стоять у чергах за щойно привезеними хірургічними масками. І не лише в Гонконзі, але тепер і в усьому світі.
Коротке посилання на цю сторінку: