Обсяги контрабанди зброї до Еквадору останніми роками різко зросли. Багато завозять зі США. Водночас торік у країні зареєстрували майже 8000 убивств. Це приблизно вшестеро більше, ніж у 2020 році.
Один із методів боротьби з незаконним обігом зброї — вивчення куль та гільз. Це допомагає перекрити канали постачання, а ще дає змогу скласти судово-медичну історію для кримінальних справ.
Але відстежити зброю не просто. Більш ніж із 40 000 одиниць, вилучених з 2019 року, удалося відстежити лише 900.
[Ренато Рівера, експерт у галузі організованої злочинності]:
«Одна зброя може бути пов’язана з 30 вбивствами. Тому важко визначити, скільки зброї надходить до країни. Також важко пов’язати її з убивствами».
Тихоокеанське портове місто Гуаякіль уважають центром наркоторгівлі та ареною боротьби за сфери впливу між мексиканськими, албанськими та іншими картелями. Це призводить до великої кількості вбивств.
[Бенджамін Моліна, представник поліції]:
«Вони завозять зброю до нашої країни, поки вона не потрапить на ринок і до злочинних угруповань».
У січні 22 банди міста визнано терористичними організаціями.
Водночас Еквадор намагається перекрити канали незаконного надходження зброї зі США, Перу та інших країн. Але правоохоронцям часто бракує фінансування та персоналу.
[Маріо Пазміно, колишній начальник армійської розвідки]:
«Не існує жодної розвідувальної служби, яка б давала змогу виявити цих постачальників, відстежити ланцюжки постачань та зупинити торгівлю зброєю. Цього немає».
Так, у країні, у якій живе 17 мільйонів осіб, є лише 17 мікроскопів для вивчення куль, а також менш як 250 навчених технічних фахівців.
Коротке посилання на цю сторінку: