21.03.2024
Телеканал NTD

Один пістолет — 34 смерті: чорний ринок зброї в Еквадорі процвітає

Один пістолет — 34 смерті: чорний ринок зброї в Еквадорі процвітає

Зброя на вулицях Еквадору. Країна намагається впоратися з насильством, яке зростає з 2020 року. Так, гільзи..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Зброя на вулицях Еквадору. Країна намагається впоратися з насильством, яке зростає з 2020 року. Так, гільзи від одного 9-міліметрового пістолета знайшли у 27 місцях перестрілок. Експерти кажуть, що з нього вбили принаймні 34 особи. Це багато навіть для країни, рівень злочинності в якій уважають одним із найвищих у світі.

Обсяги контрабанди зброї до Еквадору останніми роками різко зросли. Багато завозять зі США. Водночас торік у країні зареєстрували майже 8000 убивств. Це приблизно вшестеро більше, ніж у 2020 році.

Один із методів боротьби з незаконним обігом зброї — вивчення куль та гільз. Це допомагає перекрити канали постачання, а ще дає змогу скласти судово-медичну історію для кримінальних справ.

Але відстежити зброю не просто. Більш ніж із 40 000 одиниць, вилучених з 2019 року, удалося відстежити лише 900.

[Ренато Рівера, експерт у галузі організованої злочинності]:

«Одна зброя може бути пов’язана з 30 вбивствами. Тому важко визначити, скільки зброї надходить до країни. Також важко пов’язати її з убивствами».

Тихоокеанське портове місто Гуаякіль уважають центром наркоторгівлі та ареною боротьби за сфери впливу між мексиканськими, албанськими та іншими картелями. Це призводить до великої кількості вбивств.

[Бенджамін Моліна, представник поліції]:

«Вони завозять зброю до нашої країни, поки вона не потрапить на ринок і до злочинних угруповань».

У січні 22 банди міста визнано терористичними організаціями.

Водночас Еквадор намагається перекрити канали незаконного надходження зброї зі США, Перу та інших країн. Але правоохоронцям часто бракує фінансування та персоналу.

[Маріо Пазміно, колишній начальник армійської розвідки]:

«Не існує жодної розвідувальної служби, яка б давала змогу виявити цих постачальників, відстежити ланцюжки постачань та зупинити торгівлю зброєю. Цього немає».

Так, у країні, у якій живе 17 мільйонів осіб, є лише 17 мікроскопів для вивчення куль, а також менш як 250 навчених технічних фахівців.
Коротке посилання на цю сторінку:

Один пістолет — 34 смерті: чорний ринок зброї в Еквадорі процвітаєБджоли жалять лісорубів, охороняючи мангрові ліси КеніїКНДР запустила кулі з екскрементами на територію Південної КореїПісля повені на півдні Бразилії поширюються небезпечні хворобиБоснійський хлопчик — єдиний учень у своїй школіЛіванських школярів в ігровій формі навчають громадянської активностіГреція закриває пам’ятки через спекуБез їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодуютьМолодь у Саудівській Аравії стала охочіше навчатися кулінарного мистецтваВолосся з перукарень допомагає очищати річки

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: