21.04.2024
Телеканал NTD

У США почалася велика навала цикад, яка буває раз на 220 років

У США почалася велика навала цикад, яка буває раз на 220 років

Після багатьох років, проведених глибоко в землі, трильйони цих періодичних цикад з'являються в кількості, якої не..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Після багатьох років, проведених глибоко в землі, трильйони цих періодичних цикад з’являються в кількості, якої не бачили вже кілька століть.

Такі цикади трапляються лише на сході США та в кількох інших регіонах.

Вони з’являються з-під землі циклічно: кожні 17 та 13 років. Але цього року два цикли збіглися. Таке буває раз на 220 років. Виводки з’являються одночасно.

У простих людей таке явище може спричинити лише тривогу. А ось для біологів це диво природи.

[Джин Крицький, біолог]:

«Нині у світі й так багато приводів для занепокоєння. Цикади до них не належать. Для мене вони насамперед красиві комахи. У них червоні очі, чорні тіла та помаранчеві жилки на перетинчастих крилах. Мені подобається, як вони з’являються в таких великих кількостях. Мені подобається, що я можу передбачити, коли вони вийдуть. Щоразу це науковий експеримент».

Цикади масово повзуть по деревах, де скидають шкіру, залишаючи купи хрустких оболонок. За кілька днів вони почнуть цвіркотіти.

Джин Крицький вивчає цих комах уже 50 років. Але все ж цьогорічна кількість його просто вразила.

[Джин Крицький, біолог]:

«Їхня стратегія виживання полягає в тому, щоб з’явитися в такій великій кількості й щоб усі хижаки могли з’їсти стільки цикад, скільки захочуть. Водночас залишаться ще мільйони комах. Хижакам просто набридне їх їсти».

Незабаром звук цикад буде таким гучним, що може заважати людям. У деяких районах штату Іллінойс рівень шуму перевищить 100 децибелів. Це більше, ніж видає газонокосарка.
Коротке посилання на цю сторінку:

У США почалася велика навала цикад, яка буває раз на 220 років3D-друковані будинки допомагають упоратися з житловою кризою в Кенії«Карачі — бетонні джунглі»: екстремальна спека в ПакистаніПожежа в торговому центрі в Китаї — 16 загиблихВенесуелка започаткувала фонд, щоб рятувати дітей від голодуАвстралійців навчають готувати поживно та недорого, щоб зменшити витратиДедалі частіші повені в Бразилії можуть створити хвилю кліматичної міграціїВикинутому в пустелі Атакама одягу дають друге життяАргентинські активісти влаштували протест біля державного складу з гумдопомогоюОдин пістолет — 34 смерті: чорний ринок зброї в Еквадорі процвітає

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: