25.12.2021
Телеканал NTD

У Китаї всього за тиждень знайшли донорські легені для двох пацієнтів з коронавірусом

У Китаї всього за тиждень знайшли донорські легені для двох пацієнтів з коронавірусом

Нещодавно китайські державні ЗМІ повідомили, що двом пацієнтам, які підхопили коронавірус, пересадили легені й що їхній..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Нещодавно китайські державні ЗМІ повідомили, що двом пацієнтам, які підхопили коронавірус, пересадили легені й що їхній стан зараз стабільний. Операцію зробили 59-річному чоловікові та 66-річній жінці. До цього вони були в критичному стані й не могли обійтися без апарата штучної вентиляції легенів.

Деякі експерти зазначили, що відповідні органи в Китаї знайшли підозріло швидко. Так, згідно з даними китайських ЗМІ, в обох випадках на це пішло не більш як шість днів. Тоді як, скажімо, у Нью-Йорку пацієнти переважно очікують донорських легенів 10‒14 місяців.

Китайські ЗМІ повідомили, що органи надійшли від донорів після клінічної смерті. Але не надали ніяких інших подробиць про померлих.

[Хуан Шивей, експерт у галузі трансплантології з Гонконгу]:
«Скільки років було донорам? Які в них були хвороби? Що призвело до смерті мозку? Ця інформація повинна бути доступною. Але влада не надала жодної інформації. Вона просто сказала, що двоє людей пожертвували свої легені, тому вони змогли провести термінові трансплантації».

Експерти кажуть, що знайти відповідні органи так швидко, ще й для двох пацієнтів одночасно це просто неймовірний збіг.

[Хуан Шивей, експерт у галузі трансплантології з Гонконгу]:
«Ми знаємо, що здебільшого органи донорів з мертвим мозком надходять від жертв ДТП. Але на вулицях Китаю зараз узагалі майже немає людей. Машин теж небагато. Тому шанс, що будуть люди з померлим мозком, украй малий. Як вони так швидко змогли знайти відповідні органи?»

Хірург, який провів операцію, сказав, що, у разі успіху, вони зроблять більше трансплантацій пацієнтам, постраждалим від коронавірусу. Така обіцянка викликає багато запитань. Зокрема, звідки беруть органи?

Торік Міжнародний незалежний трибунал у Лондоні виніс свій вердикт щодо звинувачень, що китайська влада масово видаляє органи в живих в’язнів сумління.

[сер Джеффрі Найс, голова Міжнародного незалежного трибуналу в Лондоні]:
«У Китаї вже давно примусово видаляють органи у в’язнів сумління, і кількість жертв теж значна».

Згідно з висновками трибуналу, а також за даними багатьох правозахисників, компартія Китаю використовує як живий банк органів в’язнів сумління, які зазнають у КНР жорстоких переслідувань. Серед них уйгури, тибетці та парафіяни домашніх християнських церков. До цього переліку належать, зокрема, і прихильники мирної духовної практики Фалуньгун, які керуються принципами чесність, доброта й терпіння, а ще виконують медитативні вправи.

Щодо пересадження легенів пацієнтам з коронавірусом, деякі експерти сумніваються в ефективності таких операцій. Вони кажуть, що після трансплантації імунну систему пацієнта треба пригнічувати, і вона не зможе протистояти вірусу, якщо він знову проявиться.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Китаї всього за тиждень знайшли донорські легені для двох пацієнтів з коронавірусомЗагибель протестувальників у Колумбії: ЄС закликає сторони до стриманостіАрттерапія допомагає колишнім військовикам забути про стресПівденнокореєць обіцяє завжди користуватися смартфонами LG, які зникають із ринкуКонфлікт між Ізраїлем і Сектором Гази й далі загострюється8 людей загинуло під час пожежі в ризькому нелегальному хостеліЗемлетрус у Перу: підземні поштовхи в прямому ефіріУ вашу тару: індонезійський стартап поповнює товари першої потреби на розливЯк роботи допомагають дітям-аутистам у Гонконзі розвивати соціальні навичкиБізнес на бананових кексах: як американка змінила професію