01.10.2021
Телеканал NTD

Колекція з історією: австралієць збирає перуки знаменитих юристів

Колекція з історією: австралієць збирає перуки знаменитих юристів

Такі перуки з кінського волосу називають алонжами. Раніше вони були обов'язковими для австралійських суддів й адвокатів...

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Такі перуки з кінського волосу називають алонжами. Раніше вони були обов’язковими для австралійських суддів й адвокатів. Нині ж від них поступово відмовляються. А тасманійський юрист Рей Брумголл тим часом збирає колекцію перук знаменитих вершителів правосуддя.

[Рей Брумголл, адвокат-колекціонер]:
«Історії, які стоять за кожною перукою, дивовижні й безцінні».

У колекції є перука судді Верховного суду Австралії Майкла Кірбі, а також британського адвоката Томаса Странгмана, який готував до суду справу Махатми Ганді.

[Рей Брумголл, адвокат-колекціонер]:
«Сер Томас Странгман і Махатма Ганді подружилися, поки обвинувачений був ув’язненим».

А ця перука належала Томасу Вайлду — першому прокуророві Нового Південного Уельсу. Цей штат став найстарішою британською колонією в Австралії.

Але в колекції є й давніші перуки. Цю, наприклад, носили 1745 року. При ній лежать спеціальні інструменти.

[Рей Брумголл, адвокат-колекціонер]:
«Це автентична перука. Такі носили адвокати. За допомогою цих інструментів завивали локони. Миш’яком і свинцем труїли вошей. Вони також пудрили свої перуки».

Спочатку перуки робили з людського волосся, потім — з кінського. Усередину вшивали підкладку, щоб не травмувати шкіру голови й вуха.

У давнину вважали, що перуки й мантії допомагають суддям зберігати анонімність, і в повсякденному одязі їх буде важко впізнати на вулиці.

Рей трепетно ​​береже свою колекцію. Перуки навіть не приміряє. Каже, що не хоче змінювати їхню енергетику.
Коротке посилання на цю сторінку:

Колекція з історією: австралієць збирає перуки знаменитих юристівСписок ЮНЕСКО поповнили два об’єкти з МадридаВиготовлення споранів і ткацтво з кінського волосу у Великій Британії опинилися під загрозою зникненняРейксмузей відновив утрачені фрагменти «Нічної варти» РембрандтаУ Києві проходить виставка «Сузір’я Полєнова»Нігерійські фотографи зробили 1000 фотопортретів для своїх земляківФестиваль фламенко в іспанському місті Херес-де-ла-Фронтера святкує 25-річчяНайбільший цирк-шапіто Угорщини через пандемію опинився на межі банкрутстваШедеври на кілька годин: хорватський майстер малює на пляжахУ галереї Берліна показали відновлену картину Бастіаніно