М’янмарська кравчиня Венді та її помічники оглядають звалище на околиці Янгона. Вони збирають поліетиленові пакети, зламані парасольки й багато іншого, чому можна подарувати друге життя.
[Венді Неамуї, власниця магазину ChuChu House]:
«Хочу перетворювати сміття з цього потворного звалища на красиві речі. Так можу подбати про природу й заробити на життя. Це моя мета».
Зібрані відходи жінка везе до своєї майстерні при магазині. Вона пере й розгладжує пакети та інший майбутній матеріал. Потім шиє гаманці й сумки, зі старих покришок робить ремені, а також створює предмети дизайну.
[Венді Неамуї, власниця магазину ChuChu House]:
«Покупців може відштовхнути те, що це зроблено зі сміття. Тому ми всіляко намагаємося привабити клієнтів, створюючи речі, які їм здадуться цінними. Це дуже важка робота й складне завдання».
До магазину Венді заглядають і туристи.
[туристка з Німеччини]:
«Цей чудовий проект показує, як можна повторно користуватися всім, що викидають на смітник. Відходи можна знову використовувати і створювати щось значуще й дивовижне, як ось цей слон, який мені дуже сподобався. Відмінний сувенір».
Назва магазину м’янмарської кравчині перекладається як «пластиковий будинок». Жінка спорудила його з пляшок з-під лимонаду й води.
У Янгоні живе сім мільйонів осіб. Щодня вони викидають 2500 тонн сміття, і воно вже просто не поміщається на звалищі.
Венді сподівається змінити ставлення людей до того, що вони викидають. Вона також навчає інших жінок створювати речі з відходів.
Коротке посилання на цю сторінку: