21.03.2024
Телеканал NTD

Боснійська майстриня створює картини з повсті та рятує старовинне ремесло

Боснійська майстриня створює картини з повсті та рятує старовинне ремесло

Боснійка Аїда Пашалич за фахом інженер-механік, але все серце віддає давньому ремеслу. У своїй квартирі в..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Боснійка Аїда Пашалич за фахом інженер-механік, але все серце віддає давньому ремеслу. У своїй квартирі в місті Зениця створює картини з вовни методом валяння. Здебільшого це барвисті пейзажі.

З давніх-давен у Боснії з вовни робили одяг, килими та панно. Уміння виготовляти повсть передавалося з покоління до покоління й було важливим джерелом доходу боснійських жінок. Нині ж традиція майже пішла в минуле.

[Аїда Пашалич, майстриня]:

«Помітивши, що з часом зникають наші ремесла, я зрозуміла, наскільки важливо їх відродити. Мене тягне до мистецтва, і, гадаю, усі його види, зокрема традиційні ремесла, здатні вибудовувати мости між людьми. Один із таких мостів — це зв’язки між старшим і молодим поколіннями».

Міський музей Зениці обрав майстриню для участі в проєкті Made In. Він об’єднує 1000 ремісників, дизайнерів, а також фахівців у галузі культури та науки із шести країн. Програму підтримує Європейський Союз.

[Лейла Агіч, працівниця Міського музею Зениці]:

«Мета проєкту — знайти нові історії та ремесла, які поєднують традиції зі створенням виробів, привабливих для сучасних споживачів. Також ми шукаємо цікаву та корисну продукцію, створену за допомогою традиційних методів».

Водночас Аїда не лише сама створює мальовничі картини, а й передає вміння іншим. Вона проводить удома майстер-класи для всіх охочих. Так жінка надіється врятувати старовинне ремесло від забуття.
Коротке посилання на цю сторінку:

Боснійська майстриня створює картини з повсті та рятує старовинне ремеслоВигадливе та дивовижне керамічне мистецтво показали в ЛондоніМалюнок для обкладинки першої книги про Гаррі Поттера продали за рекордний $1,9 млнКартину Тіціана, яку викрадали двічі, виставляють на торги в ЛондоніСтаре місто Баку приваблює туристів стародавніми палацами, мечетями та караван-сараямиУнікальне погруддя «батька Відродження» знайшли у ФлоренціїУ Болівії ламам, альпакам та вікуньям присвятили фестивальНайбільший і найповніший: рідкісний скелет стегозавра виставлять на торги в Нью-ЙоркуДубай створив найглибший у світі басейн у вигляді затонулого міста«Вірі та забобонам» присвятили 13-й Фестиваль піщаних скульптур у Данії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: