22.05.2021
Телеканал NTD

Турецькі цигани заробляють на мігрантах, які оселилися біля кордону з Грецією

Турецькі цигани заробляють на мігрантах, які оселилися біля кордону з Грецією

У селі Караагач неподалік від турецько-грецького кордону розгорнулася жвава торгівля. Місцеві цигани продають мігрантам овочі, фрукти..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

У селі Караагач неподалік від турецько-грецького кордону розгорнулася жвава торгівля. Місцеві цигани продають мігрантам овочі, фрукти й посуд. Потік біженців, які прямують до Євросоюзу, несподівано став для них вигідним.

Зазвичай цигани живуть з того, що виростили на своїх присадибних ділянках. Вони також збирають і здають вторсировину. Але тепер їм випала можливість заробити торгівлею.

Біля кордону в наметовому таборі поселилося 4000 мігрантів. Цигани намагаються забезпечити їх товарами й продуктами. Також деякі за гроші возять біженців по покупки.

Серед торговців є й турки.

[торговець]:
«Мені хотілося б заробляти за інакших обставин. Хочеться, щоби мігранти не страждали тут і не були жертвами цієї ситуації».

Мігранти кинулися до кордону з Грецією наприкінці лютого. Тоді президент Туреччини оголосив, що його країна більше не може стримувати біженців, які прагнуть до ЄС. Ця заява прозвучала після загибелі турецьких військовиків у сирійській провінції Ідліб, де веде бої армія Башара Асада, яку підтримує Росія.

Влада Греції рішуче налаштована не впускати нелегальних мігрантів. Вона посилила охорону морського й сухопутного кордонів.

Водночас Таїп Ердоган заборонив біженцям добиратися до Греції Егейським морем, бо цей шлях небезпечний. На суші їх зупинятиме поліція, а в морі — берегова охорона.
Коротке посилання на цю сторінку:

Турецькі цигани заробляють на мігрантах, які оселилися біля кордону з ГрецієюКруїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюДослідження: Pfizer і AstraZeneca ефективні проти дельта-штамуВ ЕС начал действовать цифровой сертификат вакцинацииПума, мавпи й черепахи: 100 тварин випустили в дику природу КолумбіїНайдавніша синагога Великої Британії виступила проти хмарочосівУ болівійській лікарні спілкуються з пацієнтами по відеозв’язкуЯкий спадок залишає Меркель після 16 років на посаді канцлераУ Німеччині виявили небезпечних азійських комарів