02.11.2021
Телеканал NTD

«Грибні» туфлі, одяг і цеглу показали на виставці в Лондоні

«Грибні» туфлі, одяг і цеглу показали на виставці в Лондоні

Зазвичай гриби ніяк не асоціюються з мистецтвом і дизайном. Але тільки не на цій виставці в..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Зазвичай гриби ніяк не асоціюються з мистецтвом і дизайном. Але тільки не на цій виставці в Сомерсет-гаусі в Лондоні. Тут вони на центральному місці. З них зробили взуття та предмети декору і їм присвятили картини.

Загалом в експозиції виставлено роботи 40 художників, дизайнерів і музикантів. Вони постаралися відповісти на запитання: як гриби можуть зробити нашу планету кращою й чистішою.

Тут є просто інсталяції. Наприклад, ця «мухоморна валіза», яка рухається завдяки сонячній енергії. Показано й практичніші варіанти застосування грибів, а точніше міцелію — вегетативної частини їхнього тіла.

[Франческа Гавін, куратор виставки]:
«За останні п’ять років дизайнери дедалі частіше використовували міцелій, щоб виробляти всілякі матеріали, і створили багато дуже цікавих прототипів. На виставці в нас є лампи й цегла з міцелію».

Також можна побачити й інші повсякденні речі, наприклад взуття та одяг.

Утім, куратор виставки зазначає, що дуже багато корисних властивостей міцелію на виставці показати неможливо.

[Франческа Гавін, куратор виставки]:
«Речі пов’язані з утилізацією токсичних відходів, з очищенням води, а також з пошуком альтернативи пестицидам. Тобто ми бачимо зацікавленість у тому, щоб дивитися на природу й розв’язувати проблеми взаємодії людини з природою».

Гриби для створення практичних речей використовували й раніше. З них робили навушники та ремінці для годинників.

Виставка працюватиме до 26 квітня.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Грибні» туфлі, одяг і цеглу показали на виставці в ЛондоніВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добуУ Дубаї мікрочипи вбудовують у манікюрКриза не перешкода: ліванське місто Батрун процвітає завдяки туризмуУ Мехіко рятують від загибелі ацтекські чинампиНедосконала сочевиця стає ідеальним борошном для сучасних дієтСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тваринІндонезійка допомагає відновити коралові рифи БаліВійна за космічних туристів: Бренсон проти БезосаШвейцарія сподівається на європейських туристів через відсутність азійських