21.03.2024
Телеканал NTD

Безхатьки самовільно заселяються в покинуті будівлі на околиці Лондона

Безхатьки самовільно заселяються в покинуті будівлі на околиці Лондона

У боро Кройдон, що на півдні Лондона, чимало покинутих будівель. [Алекс, член організації Reclaim Croydon

Дата завантаження: 2024-07-21

video

У боро Кройдон, що на півдні Лондона, чимало покинутих будівель.

[Алекс, член організації Reclaim Croydon]:

«Це школа. Вона закрита вже понад чотири роки. Нам є над чим попрацювати. Нам тільки вдалося відновити водопостачання».

Такі занедбані приміщення поступово повертає до життя організація, яка самовільно розміщує в них безпритульних.

[Алекс, член організації Reclaim Croydon]:

«Тут є чорна пліснява, тому доведеться її досить довго відчищати»

Алекс — член організації Reclaim Croydon, яка заявляє, що знайшла розв’язок проблеми зруйнованого ринку житла. Вона займається сквотингом, тобто свідомо без дозволу проникає на територію комерційних будівель, а потім розміщує там людей.

[Алекс, член організації Reclaim Croydon]:

«У нас є біженці. У нас є люди похилого віку».

Організацію створили торік. Вона перевіряє чи порожні будівлі й чи можливо відновити електроживлення та водопостачання. Її члени кажуть, що вже відремонтували коло 30 порожніх будівель та надали житло більш як сотні людей.

Один із тих, кому допомогли, бездомний, на ім’я Ліф. Йому бракує грошей, щоб орендувати житло.

[Ліф, безпритульний]:

«Я був би мертвий. Часом здавалося, що я помру. Але товариство сквотерів у Лондоні буквально врятувало мене. Я маю інвалідність. Я не вижив би на вулиці».

У Великій Британії давно не вистачає жител. Водночас сотні років у країні існує культура сквотингу. У 70-х роках минулого століття рух став більш політичним: анархісти захоплювали будівлі на знак протесту.

З 2012 року сквотинг у житлових будинках оголосили незаконним. Однак це не поширюється на комерційні приміщення, за умови, якщо сквотери не шкодитимуть будівлям. Виселити їх можуть за рішенням суду.

Водночас із грудня 2021 року сквотинг у комерційних будівлях зріс майже втричі.

За останні п’ять років орендна плата в Англії підскочила на 22%. Багато спостерігачів кажуть, що уряду варто використати понад 700 тисяч порожніх будівель у країні, щоб забезпечити бездомних дешевим житлом.
Коротке посилання на цю сторінку:

Безхатьки самовільно заселяються в покинуті будівлі на околиці ЛондонаЩе одне літо без світла: єгиптяни готуються до нових відключеньМіські ферми рятують мексиканське місто від злочинностіЯпонія додасть фінвалів до переліку видів для китобійного промислуАргентинські активісти влаштували протест біля державного складу з гумдопомогоюООН: у світі стало 120 мільйонів біженців та переселенцівВідкрита тюрма: як в’язнів Чехії повертають у суспільствоЗабути про війну завдяки шахам допомагають дітям у ДР КонгоНа озері у Гватемалі розростається сміттєвий «острів»У Китаї дедалі частіше влаштовують дорогі собачі весілля

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: