28.10.2024
Телеканал NTD

Ексміністра Казахстану засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружини

Ексміністра Казахстану засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружини

Ексміністра економіки Казахстану Куандика Бішимбаєва засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружини Салтнат Нукенової...

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Ексміністра економіки Казахстану Куандика Бішимбаєва засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружини Салтнат Нукенової. Судовий процес тривав сім тижнів. Його транслювали в прямому ефірі.

Бішимбаєв забив дружину до смерті торік 9 листопада. Перед цим подружжя посварилося. Злочин стався в ресторані, який належить Бахитжану Байжанову — родичеві Бішимбаєва. Той теж опинився на лаві підсудних, бо намагався знищити запис відеокамер, щоб приховати докази. Він також не повідомив про те, що сталося, у поліцію. Байжанова засудили до чотирьох років ув’язнення.

У ході судового процесу Бішимбаєв заперечував провину. Він стверджував, що дружина була п’яна й упала, дуже вдарившись головою. Проте експертиза це спростувала. Бішимбаєв довго бив дружину по життєво важливих органах, зокрема по голові. Жінка померла від черепно-мозкової травми. У неї було безліч синців та саден, а також численні внутрішні крововиливи. Зі слів судмедекспертів, у загиблої передсмертна агонія тривала багато годин.

Родичі вбитої вимагали для Бішимбаєва довічного ув’язнення. Суд засудив його до 24 років, визнавши винним за двома статтями: «Знущання» та «Вбивство з особливою жорстокістю».

Брат Нукенової каже, що родина чекала на такий вирок. Він влаштовує рідних загиблої, бо 44-річний Бішимбаєв вийде на волю лише в 68 років, що близько до довічного ув’язнення.

Справа Бішимбаєва набула широкого розголосу. Родичі Нукенової через кілька днів після її вбивства запустили онлайн-петицію, яка закликала владу ухвалити «Закон Салтанат». Вони вимагали захистити жінок від домашнього насильства. Петиція зібрала понад 150 тисяч підписів.

За даними ООН, у Казахстані від домашнього насильства щороку помирає 400 жінок. Водночас багато випадків лишаються незареєстрованими. Але покарання за домашнє насильство над жінками було незначним. Винних штрафували та засуджували до незначних тюремних термінів.

У квітні цього року парламент Казахстану схвалив закон, який посилює покарання за домашнє насильство.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ексміністра Казахстану засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружиниТріщина завдовжки 3 км утворилася під час ще одного виверження вулкана в ІсландіїСильний шторм налетів на Техас: четверо загиблихНа Apple подали до суду в США, звинувативши компанію в монополізації ринкуДруга найбільша в історії Техасу пожежа знищує будинкиСтолиця В’єтнаму очолила список міст із найбруднішим повітрямГаїті закликає міжнародну спільноту запобігти геноциду в острівній державіКовбаса з єнотів — новий делікатес у НімеччиніЕпідемія лихоманки денге може початися в АргентиніООН: голодна смерть загрожує 220 000 дітей у Судані

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: