08.01.2021
Телеканал NTD

Нову угоду ОПЕК про зменшення видобутку нафти укласти не вдалося

Нову угоду ОПЕК про зменшення видобутку нафти укласти не вдалося

Ціни на нафту марки Brent упали після того, як ОПЕК і Росія не змогли домовитися про..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Ціни на нафту марки Brent упали після того, як ОПЕК і Росія не змогли домовитися про подальше зменшення видобутку. Відразу після переговорів вартість знизилася на 9% і стала найменшою за період з червня 2017 року — 45 з половиною доларів за барель. Пізніше вона зросла до 46 доларів і 72 центів.

Дія угоди про зменшення видобутку, яка три роки поширювалася на 24 країни, що входять і не входять до ОПЕК, закінчується 31 березня. До цієї дати картель планував не тільки продовжити чинні домовленості, але й затвердити з державами-партнерами додаткове зниження на півтора мільйона барелів на добу. Це підтримало б ціни на нафту в умовах епідемії коронавірусу.

Однак Росія не погодилася на додаткове зменшення. У відповідь ОПЕК узагалі відмовилася від усіх обмежень. Це означає, що після 31 березня на ринок може почати надходити на два мільйони барелів на добу більше нафти.

[Мохаммед Баркіндо, генеральний секретар ОПЕК]:
«Останні три-чотири роки ми працювали разом з ними. Вони виконували свою роль відповідально й хочуть це робити й далі. Але є деякі спірні питання. Вони й далі все прораховують разом зі своїми компаніями».

Як сказав міністр енергетики Росії Олександр Новак, з 1 квітня ніхто не буде зобов’язаний видобувати менше, й обсяги можна буде встановлювати залежно від планів компаній.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нову угоду ОПЕК про зменшення видобутку нафти укласти не вдалосяВ Італії ще місяць діятиме обмеження на пересування між регіонамиПівніч Болівії затопило — людей евакуюютьМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранПівдень Європи закликає до більшої солідарності щодо проблеми нелегальної міграціїПовені в Перу: більш як 15 000 евакуйованихНа Індонезію налетів циклон «Сероя»: близько 100 загиблихКитайські винищувачі пролетіли в зоні протиповітряної оборони ТайванюНайбільш смертоносний день: щонайменше 39 людей загинуло під час протестів у М’янміУ Польщі посилюють карантинні заходи