08.02.2021
Телеканал NTD

Коронавірус боляче вдарив по ресторанному бізнесу, авіаперевезеннях та експорту

Коронавірус боляче вдарив по ресторанному бізнесу, авіаперевезеннях та експорту

Через коронавірус авіакомпанії втрачають пасажирів. Це дуже позначилося на їхніх доходах. Експерти кажуть, що особливо гостро..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Через коронавірус авіакомпанії втрачають пасажирів. Це дуже позначилося на їхніх доходах. Експерти кажуть, що особливо гостро відчувається нестача бізнес-мандрівників. Багато компаній у всьому світі скасовують ділові поїздки.

[Генрі Гартфельдт, аналітик]:
«Бізнес-мандрівники становлять 45% загальної кількості пасажирів. Але дохід від них сягає 55%. На дальньому рейсі пасажир бізнес-класу — уп’ятеро прибутковіший за пасажира економ-класу».

До того ж, тоді як американські авіакомпанії здебільшого міцно стоять на ногах, то про перевізників в інших регіонах, зокрема в Європі, цього не скажеш. Аналітики прогнозують, що деякі компанії можуть розоритися.

Найімовірніше, найближчим часом кількість бронювань авіаперельотів спаде на 20% чи більше.

Постраждав через коронавірус і ресторанний бізнес. Загалом експерти кажуть, що під ударом опиниться багато галузей.

[Рік Камак, експерт у галузі ресторанного бізнесу]:
«Це всі галузі, де люди мають справу з їжею: магазини, доставляння продуктів. Також постраждають косметичні компанії. Багато індустрій зазнають збитків. Маємо бути уважними, проте не панікувати».

Водночас експорт із Китаю важливих компонентів для виробництва автомобілів, смартфонів та іншої продукції скоротився в лютому на 2%. Такі дані наводить ООН.

[Памела Коук-Гамільтон, представниця ООН]:
«Глобальна економіка похитнулася. У всьому світі експорт знизився на 50 мільярдів доларів».

Найбільше від спаду експорту постраждав ЄС. Туди завозять менше запчастин на 15,6 мільярда доларів. Постачання китайських компонентів до США знизилося на 5,8 мільярда, до Японії — на 5,2 мільярда, до Південної Кореї — на 3,8 мільярда й до В’єтнаму — на 2,3 мільярда.

Щодо секторів промисловості, то найбільше постраждало виробництво високоточних приладів, промислових верстатів, автомобілів та комунікаційного устаткування.
Коротке посилання на цю сторінку:

Коронавірус боляче вдарив по ресторанному бізнесу, авіаперевезеннях та експортуНа місці аварії потягу на Тайвані з тунелю вдалося витягти понівечений вагонУ Мехіко обвалився міст метро — загинуло щонайменше 15 осібЧлен партії Аун Сан Су Чжі помер в ув’язненніУ М’янмі сталися найбільш кровопролитні сутички з часу переворотуДерждепартамент США додав до «чорного списку» двох іранських чиновниківПівнічна Корея, імовірно, знову провела випробування балістичних ракетКитайські винищувачі пролетіли в зоні протиповітряної оборони Тайваню10 осіб загинуло внаслідок стрілянини в супермаркеті в КолорадоЩонайменше 11 осіб загинуло й коло 170 уважають зниклими безвісти унаслідок сходження льодовика в Гімалаях