03.01.2021
Телеканал NTD

Африканські країни домовилися захистити жирафів від вимирання

Африканські країни домовилися захистити жирафів від вимирання

У кенійському заповіднику пасуться рідкісні жирафи Ротшильда. У дикій природі їх живе не більш як 700...

Дата завантаження: 2021-08-02

video

У кенійському заповіднику пасуться рідкісні жирафи Ротшильда. У дикій природі їх живе не більш як 700. Два роки тому цей підвид внесли до Червоної книги. Нубійським, кордофанським і масайським жирафам також загрожує зникнення.

Африканські країни разом із Фондом охорони жирафів домовилися працювати над порятунком цих граціозних гігантів.

[Артур Мунеза, співробітник Фонду охорони жирафів]:
«Це особливо важливо для Кенії, де багато тварин мігрують. Тобто це такі тварини, які переміщуються через міжнародні кордони. У нас є жирафи, які мігрують між Кенією й Танзанією, Кенією та Ефіопією, Кенією та Сомалі».

Раніше жирафи мешкали у 28 африканських країнах. Тепер у семи з них вимерли.

[Артур Мунеза, співробітник Фонду охорони жирафів]:
«За останні 30 років ми втратили 35% жирафів. Зараз у дикій природі залишилося приблизно 110 тисяч цих тварин. Це означає, що за три покоління ми втратили 35% популяції. Це дуже багато».

Жирафи зникають через різні причини.

[Кадду Себуня, директор Африканського фонду дикої природи]:
«Загроза номер один для природи Африки — втрата середовища проживання. Причина в конкуренції за простір між людьми й дикою природою. <> Друга загроза, особливо для жирафів, це погано контрольоване полювання, а також браконьєрство. Під час недавнього онлайн-опитування ми дізналися, що жирафів нелегально ввозять до Європи та США».

Тваринам також загрожують погодні катаклізми. Спричинені тривалими дощами повені перекривають жирафам дорогу до деяких пасовищах. А під час засухи гинуть рослини, які входять до їхнього раціону. Тоді вони їдять що є, і вмирають від отруєння дубильними речовинами.

Африканські країни подбають про збереження середовища проживання жирафів. Вони ще створять онлайн-базу, щоб контролювати їх чисельність. Фахівці надаються, що ці та інші заходи допоможуть зберегти тварин.
Коротке посилання на цю сторінку:

Африканські країни домовилися захистити жирафів від вимиранняСписок Світової спадщини ЮНЕСКО: які об’єкти виключатьУ болівійській лікарні спілкуються з пацієнтами по відеозв’язкуСтародавні оливкові гаї Андалусії сподіваються додати до списку ЮНЕСКОКолекцію трофеїв легендарного футболіста Альфредо Ді Стефано виставлять на аукціонСпеціальні черевики для сліпих тестують в АвстріїБразильська котокав’ярня пропонує забрати тварин із собоюООН: мільйонам сирійців загрожує гуманітарна катастрофаНародився під час вибуху в Бейруті: хлопчик Джордж святкує перший день народженняШкола біля річки: як дві жительки Індії навчають дітей із нетрів