22.06.2024
Телеканал NTD

Ріші Сунак призначив дату дострокових загальнонаціональних виборів

Ріші Сунак призначив дату дострокових загальнонаціональних виборів

[Ріші Сунак, прем'єр-міністр Великої Британії

Дата завантаження: 2024-06-22

video

[Ріші Сунак, прем’єр-міністр Великої Британії]:

«Зараз для Великої Британії настав час обрати своє майбутнє».

Прем’єр-міністр Великої Британії призначив дострокові загальнонаціональні вибори на 4 липня. Він також звернувся до короля з проханням розпустити парламент. Чарльз III це зробив.

Водночас, за опитуваннями, нині є велика ймовірність, що консерватори програють після 14 років перебування у владі.

[Ріші Сунак, прем’єр-міністр Великої Британії]:

«Найближчими тижнями я боротимуся за кожен голос. Я заслужу вашу довіру. І я доведу вам, що тільки консервативний уряд на чолі зі мною не поставить під загрозу нашу важко зароблену економічну стабільність».

Згідно з британськими законами, вибори мали пройти не пізніше ніж у січні 2025 року. Попередні були 2019-го. Аналітики очікували, що вибори призначать на осінь, але Сунак вирішив провести їх раніше. Це ризик, бо зараз в опитуваннях громадської думки Консервативна партія відстає від Лейбористської на понад 20 відсотків.

Зменшити розрив не вдається, попри те, що, згідно з недавніми даними, інфляція в країні впала до трирічного мінімуму. Водночас зниження інфляції було головною передвиборчою обіцянкою Сунака.

Лідер лейбористів Кір Стармер заявив, що голосування стане можливістю покласти край хаосу в консервативному уряді Сунака.

[Кір Стармер, лідер лейбористів]:

«Хай би там що казали й робили, ці вибори стануть можливістю для змін».

Переможцям виборів доведеться попрацювати над економікою, яка, схоже, застрягла в колії повільного зростання. Високий рівень боргу може обмежити здатність наступного уряду досягти значного економічного відновлення.

[жителька Великої Британії]:

«Я не знаю. Насправді не знаю. Я не довіряю нікому з них, тож не знаю».

[житель Великої Британії]:

«Щиро кажучи, я відчуваю, що вже давно настав час. Ситуація стає трохи затягнутою. Здається, що нічого не змінюється. Що скоріше, то краще».

[жителька Великої Британії]:

«Що ж, мені дуже приємно чути, що в нас загальні вибори. Настав час, щоб люди справді вийшли та проголосували. Це дуже важливо. Людям треба дістатися виборчих дільниць. Чудово».

Коротке посилання на цю сторінку:

Ріші Сунак призначив дату дострокових загальнонаціональних виборівНа Apple подали до суду в США, звинувативши компанію в монополізації ринкуУ Німеччині перекинувся міжнародний пасажирський автобус — є загибліІсландський вулкан на півострові Рейк’янес викинув лаву на 50 метрів угоруПерешкодити мародерству: бразильська поліція патрулює затоплені райониЧи прийме Ізраїль і ХАМАС план Байдена?Студенти в США й далі будують табори на території вишів, попри ризик бути відрахованимиУ Гонконзі арештували активістів, керуючись оновленим законом про нацбезпекуТисячі угорців знову вийшли на протест проти Віктора ОрбанаРада Безпеки ООН вимагає зняти облогу із суданського міста, де живе 1,5 млн осіб

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: