08.01.2021
Телеканал NTD

Греція зупинила 35 000 спроб нелегального переходу мігрантів з Туреччини

Греція зупинила 35 000 спроб нелегального переходу мігрантів з Туреччини

Тисячі мігрантів прибувають до турецько-грецького кордону й вимагають пропустити їх до Євросоюзу. Лише тільки за четвер..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Тисячі мігрантів прибувають до турецько-грецького кордону й вимагають пропустити їх до Євросоюзу. Лише тільки за четвер Греція зупинила 7000 спроб нелегального переходу на свою територію. А впродовж тижня силовики затримали 35 тисяч мігрантів.

Наприкінці лютого Анкара заявила, що більше не стримуватиме біженців згідно з узятим у 2016 році зобов’язанням. За словами турецької влади, Євросоюз не дав їм достатньо грошей, щоб утримувати мігрантів. А їх у Туреччині вже 3,6 мільйона.

Таїп Ердоган так учинив після загибелі в сирійській провінції Ідліб 36 турецьких солдатів. Вони потрапили під авіаудар армії Башара Асада, яку підтримують російські військові.

Після заяви Ердогана мігранти кинулися до Греції. Афіни посилили охорону морського й сухопутного кордону. Водночас Анкара звинуватила грецьких силовиків у розстрілі чотирьох мігрантів. Влада Греції назвала це дезінформацією.

Вона також заявила, що мігранти застосовують проти грецької поліції гранати зі сльозогінним газом. До того ж такі самі, які використовують турецькі військові.

Ситуація на кордоні напружена. Мігранти ставлять намети й не збираються повертатися назад. Але до Греції їх не впускають.

Водночас у Москві російська й турецька сторони обговорили ситуацію в зоні деескалації сирійської провінції Ідліб. Вони домовилися, що з 6 березня припинять вогонь. Рішення підтримує ООН. За даними організації, бойові дії в Ідлібі спричинили гуманітарну катастрофу, можливо, найгіршу за всі дев’ять років громадянської війни в Сирії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Греція зупинила 35 000 спроб нелегального переходу мігрантів з ТуреччиниВ Італії ще місяць діятиме обмеження на пересування між регіонамиПоезд сошёл с рельсов в Египте: более десяти погибшихТрамп запустив онлайн-платформу для комунікації зі своїми прихильникамиДля допомоги Ємену ООН зібрала тільки половину потрібної сумиООН: у ДР Конго голодує кожен третійООН закликала 57 країн повернути на батьківщину жінок і дітей із таборів у СиріїВійна проти нової Суперліги: УЄФА обіцяє заборони й дискваліфікації«У нас більше немає виборів»: гонконжці — про виборчу реформуПівніч Болівії затопило — людей евакуюють