08.12.2021
Телеканал NTD

Каналами Амстердама плаває мобільна зарядна електростанція

Каналами Амстердама плаває мобільна зарядна електростанція

Цей човен, що пливе каналами Амстердама, зовні не відрізняється від сотень інших. Але під його палубою..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Цей човен, що пливе каналами Амстердама, зовні не відрізняється від сотень інших. Але під його палубою розташоване високотехнологічне обладнання — 66 іонно-літієвих батарей. Це нова електростанція на воді, від якої зможуть заряджатися місцеві прогулянкові катери й комерційні судна.

[Оскар Фрітсхі, співробітник компанії E-ship]:
«Тут проходять електричні кабелі, які з’єднують батареї з двигуном, і найголовніше — комунікаційні кабелі. Тому ми бачимо всі дані про роботу батарей і можемо дізнатися, чи є якісь проблеми».

Амстердам планує до 2025 року повністю відмовитися від дизельного пального. І вже до кінця грудня вздовж каналів установлять 100 зарядних станцій для суден з електромоторами. Проте місту дуже потрібні й станції на воді, як ця.

[Леоні ван ден Бекен, директор програми «Амстердам ― розумне місто»]:
«Замість того, щоб будувати нові електростанції в місті, де для цього бракує місця, можна забезпечувати судна електроенергією за допомогою мобільної станції. Це дуже підходить Амстердаму».

У місті існує 12 тисяч прогулянкових катерів, і лише 5% з них — екологічні. Власникам доведеться або купити нове судно, або замінити дизельний двигун на електромотор. Модернізація коштуватиме від чотирьох до 40 тисяч євро залежно від розміру судна.

Прогулянкові катери в Амстердамі працюють 14 годин на день. За рік вони перевозять мільйони туристів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Каналами Амстердама плаває мобільна зарядна електростанціяООН: майже мільйон людей голодує в Мозамбіку«Ковідні» паспорти: нова реальність чи дискримінація?У Франції навчають, як не сісти на мілину в Суецькому каналіУ Мексиці до заповідника повернулися комахи, але відвідувачів майже немаєВ Індії очищають Ганг від квіткових відходів і роблять із них ароматичні паличкиПродаж бджіл у Нью-Йорку — прибутковий бізнес«Найгірший період пандемії»: кількість померлих від COVID-19 в Аргентині перевищила 60 тисячБерлінський шеф-кухар готує для пацієнтів лікарніТрадиційна майстерність виробництва піаніно оживає завдяки карантину