03.12.2021
Телеканал NTD

Після 14 років реставрації в Єгипті відкрили піраміду Джосера

Після 14 років реставрації в Єгипті відкрили піраміду Джосера

Туристи знову можуть відвідати піраміду Джосера, що біля Каїра в селищі Саккара. Її відкрили після 14..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Туристи знову можуть відвідати піраміду Джосера, що біля Каїра в селищі Саккара. Її відкрили після 14 років реставрації. Це головна місцева визначна пам’ятка, яку вважають найдавнішою зі збережених у світі великих кам’яних будівель.

Піраміду побудували 2650 року до нашої ери. Тобто їй уже 4670 років.

На реставрацію витратили шість із половиною мільйонів доларів.

[Мустафа Мадбулі, прем’єр-міністр Єгипту]:
«Це великий проект, який почали 2006 року. Ми відновлювали цю споруду протягом 14 років. Країна витратила понад 104 мільйони єгипетських фунтів. Роботу зупиняли лише в період з 2011 по 2013 чи 14 рік. Після цього ми відновили реставрування й завершили проект».

Висота піраміди перевищує 60 метрів. Вона складається з шести великих виступів. Усередині є безліч коридорів, а на глибині 28 метрів розташовано похоронні камери для фараона Джосера та членів його сім’ї.

Під час реставрації відновили зовнішній фасад, проходи, похоронне приміщення, а також виступи біля південного й східного входів.

[Халед аль-Анані, міністр у справах старожитностей Єгипту]:
«Яке значення цієї піраміди? Це перша цілісна кам’яна конструкція з усіх збережених у світі, не лише в Єгипті. Її збудував геніальний архітектор Імхотеп. <> Ми всі захоплюємося тим, як йому вдалося створити таку унікальну споруду, яка простояла 4700 років».

Заведено вважати, що саме з піраміди Джосера почалося будівництво таких споруд.

Будову включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Коротке посилання на цю сторінку:

Після 14 років реставрації в Єгипті відкрили піраміду ДжосераГрузинський стартап робить USB-кабелі з кришок від пляшокДослідження: какаду навчають один одного відкривати сміттєві бакиMobile World Congress проходить без багатьох великих компанійНАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затопленоІталійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоціїДжефф Безос успішно злітав у космос на своєму корабліНовий застосунок розшифровує почуття котівНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряМексиканські науковці відкрили новий вид динозаврів