28.10.2024
Телеканал NTD

Столиця Європи-2020: Голвей сподівається ще ширше розрекламувати свої устриці

Столиця Європи-2020: Голвей сподівається ще ширше розрекламувати свої устриці

Ірландська затока Голвей здавна славиться устрицями. Вони водяться тут уже понад 4000 років. А тепер регіон..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Ірландська затока Голвей здавна славиться устрицями. Вони водяться тут уже понад 4000 років. А тепер регіон сподівається, що його молюски прославляться ще більше, адже місто Голвей оголосили столицею Європи-2020.

Сімейна устрична компанія Майкла працює вже 60 років.

[Майкл Келлі, співробітник устричної компанії]:
«Тут є хороша живильна суміш, створена вапняком із Буррену й торф’яними болотами Коннемари. Крім того, до нашої затоки впадає річка, і виходить добра концентрація солоної та прісної води. Завдяки мінералам у ґрунті та іншим речовинам устриці мають прекрасний і неповторний аромат».

Таких компаній в Ірландії щонайменше 130. Молюсків виловлюють у затоці, а також вирощують на фермах. Шеф-кухарі місцевих ресторанів кажуть, що устриці Голвею унікальні.

[шеф-кухар]:
«Вони прекрасні через сувору погоду. Постійно йде дощ і штормить море, тому вода неперервно очищується. Наші устриці дуже чисті».

Також щорічно в Голвеї — столиці однойменного графства — проходить знаменитий міжнародний фестиваль устриць. На нього з’їжджаються десятки тисяч людей з усього світу.

[Марія Мойніген Лі, співорганізатор фестивалю устриць у Голвеї]:
«Ми зробимо ще крок уперед. Завдяки статусу столиці-2020 туристів буде більше не лише цьогоріч. Ефект від такої реклами триватиме ще кілька років».

Близько 75% ірландських устриць експортують до Франції. Частина залишається в Сполученому Королівстві. Страви з цих молюсків уважають делікатесом. Їх готують у найкращих ресторанах Лондона, Голвея та інших міст.
Коротке посилання на цю сторінку:

Столиця Європи-2020: Голвей сподівається ще ширше розрекламувати свої устриціДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівУ Помпеях знайшли давню бенкетну залу з фрескамиОсінь-зима від Dior: дім моди звернувся до перших образів одягу прет-а-порте15 000 шоколадок із талісманом Олімпіади-2024 зроблять у ПарижіСендбординг повертається до НамібіїУ Болівії ламам, альпакам та вікуньям присвятили фестивальФестиваль повітряних зміїв у Вейфані: панди, дракони та кальмариВ Італії відкрився новий підвісний міст на висоті 175 метрівЯк архітектура Марокко поєднує давнину із сучасністю

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: