23.11.2021
Телеканал NTD

500 років від дня смерті Рафаеля: у Берліні відкрилася виставка малюнків майстра

500 років від дня смерті Рафаеля: у Берліні відкрилася виставка малюнків майстра

У Берлінському граверному кабінеті відчинила двері виставка малюнків та ескізів Рафаеля. Її присвячено 500-річчю від дня..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

У Берлінському граверному кабінеті відчинила двері виставка малюнків та ескізів Рафаеля. Її присвячено 500-річчю від дня смерті великого італійського живописця, який був ще й талановитим графіком.

[Дагмар Корбахе, директор Берлінського граверного кабінету]:
«Він використовував різні методи: писав пір’ям і крейдою. Він завжди прагнув ідеальної форми, краси й гармонії».

На експозиції ще виставлено 100 гравюр учнів Рафаеля. Вони створювали свої варіації чи копії малюнків або незавершених робіт майстра. Потім їх продавали у вуличних магазинчиках. Їх купували ремісники, і праця художника допомагала їм удосконалювати свою майстерність.

[Луїза Мойль, співробітниця Берлінського граверного кабінету]:
«Ці малюнки свідчать про прямий творчий обмін між Рафаелем і граверами того часу. Вони працювали разом, щоб принести його мистецтво в народ, зробити його доступнішим».

Рафаель народився в італійському місті Урбіно в 1483 році. Учився в П’єтро Перуджино. Потім переїхав до Флоренції, де познайомився з Леонардо да Вінчі й Мікеланджело.

1508 року художник приїхав до Рима й провів там решту життя. Помер після кількох тижнів хвороби у Велику п’ятницю Страсного тижня. Йому було всього 37 років.

[Дагмар Корбахе, директор Берлінського граверного кабінету]:
«Його справжнє ім’я — Раффаелло Санті, а італійська назва Великої п’ятниці — Венерді санто. Усе це огортає Рафаеля ореолом містики. І він через 500 років, як і раніше, великий».

Виставка «Рафаель у Берліні: шедеври з Граверного кабінету» триватиме до 1 червня.
Коротке посилання на цю сторінку:

500 років від дня смерті Рафаеля: у Берліні відкрилася виставка малюнків майстраПомацати й понюхати: у Нідерландах відкрили виставку картин для незрячихЯпонка робить картонних роботів і танкиСкрипка для бідних: як із ПВХ роблять інструментиВеликий синій кит зі сміття: у Києві з’явився новий артоб’єктПодивитися на акулу: як із небезпеки зробили перевагуМадрид очима художника: майстерня Антоніо Лопеса просто небаЖодного схожого вбрання: у Києві відкрилася виставка українського традиційного одягуГучно й весело: як проходить фестиваль духових оркестрів у СербіїФестиваль повітряних куль пройшов у Нью-Джерсі