«Віра та забобони» стали темою Фестивалю піщаних скульптур у данському містечку Гуннестед. Він проходить у 13-те. У деяких країнах таке число вважають нещасливим. Це й спонукало організаторів обрати незвичну тему.
[Крістіан Воррер, організатор фестивалю]:
«Спочатку митці були спантеличені, але потім зрозуміли, що це дуже цікава тема. Хтось дотримується релігії, хтось уважає, що Земля пласка, що люди ніколи не висаджувалися на Місяць і таке інше. Деякі в це вірять, а деякі називають забобонами».
Севелін, яка з Канади, присвятила витвір індіанській легенді про падучу зірку. За малих літ Севелін теж чула від батька дивовижні розповіді.
[Севелін Борегар, скульптор із Канади]:
«Він казав, що зірки можуть з нами говорити. А якщо побачити зірку, що падає, то можна загадати бажання, і воно здійсниться. Тож це тема про віру. І для мене дуже важливо в щось вірити: у життя, у себе чи в кохання».
Севелін раніше робила скульптури з льоду та снігу. Але вже ось як п’ять років працює з піском. Тут використовують кар’єрний пісок, багатий на мул та глину.
[Севелін Борегар, скульптор із Канади]:
«Цей пісок особливо міцний і стає твердим, як камінь. <…> А коли роботу завершено, ми розбризкуємо трохи клею з водою. Цей склад захищає пісок від дощу, вітру та сонця».
Канадець Девід Дюшарм робить скульптуру індуїстського божества з головою слона. З піском працює понад 20 років.
[Девід Дюшарм, скульптор із Канади]:
«За попередні 20 років ця майстерність удосконалилася. І те, що ми можемо зараз робити, дуже змінилося. Наші навички також. Тут є кілька скульптур дуже гарної якості».
У приморському містечку Гуннестед лише 8000 жителів. Фестиваль допомагає привабити туристів. Цього року в ньому бере участь понад десять скульпторів з різних країн. Кожен створить дві композиції. Витвори стоятимуть до 20 жовтня. За п’ять місяців їх побачить понад 60 тисяч туристів.
Коротке посилання на цю сторінку: