22.06.2024
Телеканал NTD

«Вірі та забобонам» присвятили 13-й Фестиваль піщаних скульптур у Данії

«Вірі та забобонам» присвятили 13-й Фестиваль піщаних скульптур у Данії

«Віра та забобони» стали темою Фестивалю піщаних скульптур у данському містечку Гуннестед. Він проходить у 13-те...

Дата завантаження: 2024-06-22

video

«Віра та забобони» стали темою Фестивалю піщаних скульптур у данському містечку Гуннестед. Він проходить у 13-те. У деяких країнах таке число вважають нещасливим. Це й спонукало організаторів обрати незвичну тему.

[Крістіан Воррер, організатор фестивалю]:

«Спочатку митці були спантеличені, але потім зрозуміли, що це дуже цікава тема. Хтось дотримується релігії, хтось уважає, що Земля пласка, що люди ніколи не висаджувалися на Місяць і таке інше. Деякі в це вірять, а деякі називають забобонами».

Севелін, яка з Канади, присвятила витвір індіанській легенді про падучу зірку. За малих літ Севелін теж чула від батька дивовижні розповіді.

[Севелін Борегар, скульптор із Канади]:

«Він казав, що зірки можуть з нами говорити. А якщо побачити зірку, що падає, то можна загадати бажання, і воно здійсниться. Тож це тема про віру. І для мене дуже важливо в щось вірити: у життя, у себе чи в кохання».

Севелін раніше робила скульптури з льоду та снігу. Але вже ось як п’ять років працює з піском. Тут використовують кар’єрний пісок, багатий на мул та глину.

[Севелін Борегар, скульптор із Канади]:

«Цей пісок особливо міцний і стає твердим, як камінь. <…> А коли роботу завершено, ми розбризкуємо трохи клею з водою. Цей склад захищає пісок від дощу, вітру та сонця».

Канадець Девід Дюшарм робить скульптуру індуїстського божества з головою слона. З піском працює понад 20 років.

[Девід Дюшарм, скульптор із Канади]:

«За попередні 20 років ця майстерність удосконалилася. І те, що ми можемо зараз робити, дуже змінилося. Наші навички також. Тут є кілька скульптур дуже гарної якості».

У приморському містечку Гуннестед лише 8000 жителів. Фестиваль допомагає привабити туристів. Цього року в ньому бере участь понад десять скульпторів з різних країн. Кожен створить дві композиції. Витвори стоятимуть до 20 жовтня. За п’ять місяців їх побачить понад 60 тисяч туристів.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Вірі та забобонам» присвятили 13-й Фестиваль піщаних скульптур у ДаніїГодинник, який може точно йти 45 млн років, показали на виставці в ЖеневіМіжнародний день бджіл: як вивчають цих комах із часів ГалілеяНаціональний балет Грузії приїхав з танцювальною програмою до Боснії і ГерцеговиниВісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціонМісто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у СШАВ Італії відкрився новий підвісний міст на висоті 175 метрівПоринути в життя XIII століття можна на ярмарку в АлжиріАлжир відновлює визначні пам’ятки, щоб привабити ще більше туристівУнікальне погруддя «батька Відродження» знайшли у Флоренції

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: