01.10.2021
Телеканал NTD

Нікуди ходити: у містечках ЄС знову відкривають занедбані кав’ярні

Нікуди ходити: у містечках ЄС знову відкривають занедбані кав'ярні

На вулицях французького провінційного містечка Конгріє нині безлюдно, воно ніби спить. Тут закриті магазини. Не працюють..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

На вулицях французького провінційного містечка Конгріє нині безлюдно, воно ніби спить. Тут закриті магазини. Не працюють і кав’ярні. Остання припинила роботу в грудні 2018-го.

Та скоро тут знову з’явиться місце, де можна провести дозвілля. Новий заклад у межах соціального проекту «1000 кав’ярень» відкривають партнери Тома й Ліза.

[Тома Сюро, керівник кав’ярні]:
«Жителі цього містечка попросили нас про це, бо кав’ярня — це місце, де можна поспілкуватися».

[Ліза Бюїзін, керівниця кав’ярні]:
«Ми відкриємо не просто кав’ярню. Там буде перекусна, пошта, продуктовий магазинчик, ігрова кімната з більярдом і дартсом. Раз на місяць влаштовуватимемо тематичні вечірки».

Кав’ярні й магазини в провінціях закриваються, бо стала популярною купівля через інтернет. Крім того, багато хто їздить у торгові центри великих міст. Там само ходять і по ресторанах.

Та жителі Конгріє вважають, що своя кав’ярня їм теж потрібна.

[Марі-Поль, жителька Конгріє]:
«Я справді щаслива. Життя змінюється. Це прекрасно, бо в маленьких містах, таких як наше, треба якісь розваги».

Тома й Ліза користуватимуться приміщенням безкоштовно. Також мерія їм виділить десять тисяч євро на ремонт. Кав’ярня запрацює в березні.

[Ерве Тісон, мер Конгріє]:
«Нам треба місце для спілкування, де люди зможуть зустрітися, випити кави чи поїсти, а комусь потрібні поштові послуги».

Проект «1000 кав’ярень» отримав заявки вже від 550 французьких містечок і від півтори тисячі осіб, які готові керувати новими закладами. Цього року відкриється 100 кав’ярень.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нікуди ходити: у містечках ЄС знову відкривають занедбані кав’ярніУ лондонському музеї оновили галерею із шедеврами РафаеляФранцузький піаніст уперше за 7 місяців дав концерт при свічкахОптична ілюзія: Ейфелева вежа в Парижі тепер стоїть на двох скеляхУ Вестмінстерському дог-шоу братиме участь ще чотири породи собакНайбільший цирк-шапіто Угорщини через пандемію опинився на межі банкрутстваІндійська їжа на винос стає новим хітом в австралійській глибинціБіженці в Парижі поринають у світ високої модиКапелюх Індіани Джонса й окуляри Гаррі Поттера продадуть на аукціоніФранцузький зоопарк вітає друге дитинча жирафи за рік