25.05.2024
Телеканал NTD

Нікуди ходити: у містечках ЄС знову відкривають занедбані кав’ярні

Нікуди ходити: у містечках ЄС знову відкривають занедбані кав'ярні

На вулицях французького провінційного містечка Конгріє нині безлюдно, воно ніби спить. Тут закриті магазини. Не працюють..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

На вулицях французького провінційного містечка Конгріє нині безлюдно, воно ніби спить. Тут закриті магазини. Не працюють і кав’ярні. Остання припинила роботу в грудні 2018-го.

Та скоро тут знову з’явиться місце, де можна провести дозвілля. Новий заклад у межах соціального проекту «1000 кав’ярень» відкривають партнери Тома й Ліза.

[Тома Сюро, керівник кав’ярні]:
«Жителі цього містечка попросили нас про це, бо кав’ярня — це місце, де можна поспілкуватися».

[Ліза Бюїзін, керівниця кав’ярні]:
«Ми відкриємо не просто кав’ярню. Там буде перекусна, пошта, продуктовий магазинчик, ігрова кімната з більярдом і дартсом. Раз на місяць влаштовуватимемо тематичні вечірки».

Кав’ярні й магазини в провінціях закриваються, бо стала популярною купівля через інтернет. Крім того, багато хто їздить у торгові центри великих міст. Там само ходять і по ресторанах.

Та жителі Конгріє вважають, що своя кав’ярня їм теж потрібна.

[Марі-Поль, жителька Конгріє]:
«Я справді щаслива. Життя змінюється. Це прекрасно, бо в маленьких містах, таких як наше, треба якісь розваги».

Тома й Ліза користуватимуться приміщенням безкоштовно. Також мерія їм виділить десять тисяч євро на ремонт. Кав’ярня запрацює в березні.

[Ерве Тісон, мер Конгріє]:
«Нам треба місце для спілкування, де люди зможуть зустрітися, випити кави чи поїсти, а комусь потрібні поштові послуги».

Проект «1000 кав’ярень» отримав заявки вже від 550 французьких містечок і від півтори тисячі осіб, які готові керувати новими закладами. Цього року відкриється 100 кав’ярень.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нікуди ходити: у містечках ЄС знову відкривають занедбані кав’ярніМісто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у США10 років у Louis Vuitton: дизайнер Ніколя Геск’єр відсвяткував ювілей у ЛувріВигадливе та дивовижне керамічне мистецтво показали в ЛондоніКамбоджа: як святкують кхмерський Новий рікФранцуженка на Ейфелевій вежі побила світовий рекорд із висоти лазіння по канатуВ Італії відкрився новий підвісний міст на висоті 175 метрівДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівУперше за 450 років вісім частин вівтаря епохи Відродження зібрали докупи15 000 шоколадок із талісманом Олімпіади-2024 зроблять у Парижі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: