28.09.2024
Телеканал NTD

Виставка Рембрандта в Мадриді: ретроспектива Золотої доби голландського живопису

Виставка Рембрандта в Мадриді: ретроспектива Золотої доби голландського живопису

У Мадриді проходить виставка робіт Рембрандта та його сучасників. Це рідкісна можливість побачити, яким був художній..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

У Мадриді проходить виставка робіт Рембрандта та його сучасників. Це рідкісна можливість побачити, яким був художній світ XVII століття — Золотої доби голландського живопису. Відвідувачі можуть докладно ознайомитися з почерком майстра, що неможливо зробити за допомогою репродукцій.

[Норберт Мідделкоп, куратор виставки]:
«Він дуже майстерно зображував світлотінь. По-перше, тло: ми бачимо поступовий перехід світла. По-друге, відблиски на затемнених частинах облич. Це просто неймовірно. Він робить акцент на очах, що не дивно. Водночас вуха, наприклад, він трохи розмиває, і це відразу змушує сконцентруватися на погляді постаті, що сидить».

В експозиції 80 картин і 16 гравюр. Деякі в Європі показують уперше. Привезли їх із приватних колекцій та музеїв усього світу: від Метрополітен-музею в Нью-Йорку до Рейксмузею в Амстердамі.

Рембрандт здобув визнання ще за життя, але через великі борги був змушений продати свій будинок. Помер він у бідності.

[Марія дель Мар Боронія, куратор виставки]:
«Ми бачимо в його портретах смуток, журбу, але, звісно, можна вловити й радість. На полотнах зображено людей у задумі. Вони завжди дивляться на глядача й розповідають нам свою історію».

[Мігель Лоренсі, мистецтвознавець]:
«Звісно, творчість усіх великих майстрів, таких як Рембрандт, безмежна. Можливо, гадаєте, що добре знаєте якусь картину, якщо бачили її репродукцію. Однак оригінал відкриє вам у мільйон разів більше деталей».

Виставка працюватиме до 24 травня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виставка Рембрандта в Мадриді: ретроспектива Золотої доби голландського живописуМіжнародний день бджіл: як вивчають цих комах із часів ГалілеяСтаре місто Баку приваблює туристів стародавніми палацами, мечетями та караван-сараямиДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівНадихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в ЛондоніЛюди в Токіо поспішають помилуватися цвітінням сакури напередодні дощівУ Болівії ламам, альпакам та вікуньям присвятили фестивальВ Азербайджані вперше провели Національний фестиваль килимів10 років у Louis Vuitton: дизайнер Ніколя Геск’єр відсвяткував ювілей у ЛувріMet Gala — 2024: квіти, блиск і химерні форми

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: