17.06.2021
Телеканал NTD

Виставка Рембрандта в Мадриді: ретроспектива Золотої доби голландського живопису

Виставка Рембрандта в Мадриді: ретроспектива Золотої доби голландського живопису

У Мадриді проходить виставка робіт Рембрандта та його сучасників. Це рідкісна можливість побачити, яким був художній..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

У Мадриді проходить виставка робіт Рембрандта та його сучасників. Це рідкісна можливість побачити, яким був художній світ XVII століття — Золотої доби голландського живопису. Відвідувачі можуть докладно ознайомитися з почерком майстра, що неможливо зробити за допомогою репродукцій.

[Норберт Мідделкоп, куратор виставки]:
«Він дуже майстерно зображував світлотінь. По-перше, тло: ми бачимо поступовий перехід світла. По-друге, відблиски на затемнених частинах облич. Це просто неймовірно. Він робить акцент на очах, що не дивно. Водночас вуха, наприклад, він трохи розмиває, і це відразу змушує сконцентруватися на погляді постаті, що сидить».

В експозиції 80 картин і 16 гравюр. Деякі в Європі показують уперше. Привезли їх із приватних колекцій та музеїв усього світу: від Метрополітен-музею в Нью-Йорку до Рейксмузею в Амстердамі.

Рембрандт здобув визнання ще за життя, але через великі борги був змушений продати свій будинок. Помер він у бідності.

[Марія дель Мар Боронія, куратор виставки]:
«Ми бачимо в його портретах смуток, журбу, але, звісно, можна вловити й радість. На полотнах зображено людей у задумі. Вони завжди дивляться на глядача й розповідають нам свою історію».

[Мігель Лоренсі, мистецтвознавець]:
«Звісно, творчість усіх великих майстрів, таких як Рембрандт, безмежна. Можливо, гадаєте, що добре знаєте якусь картину, якщо бачили її репродукцію. Однак оригінал відкриє вам у мільйон разів більше деталей».

Виставка працюватиме до 24 травня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виставка Рембрандта в Мадриді: ретроспектива Золотої доби голландського живописуДо Афганістану зі США повернулися 33 артефактиФранцузький багет хочуть додати до списку культурної спадщини ЮНЕСКОІталійці насолоджуються весною на тюльпановому поліЗбір урожаю кави в Бразилії розпочався з міської плантації в Сан-ПаулуЗагублена мозаїка, що колись лежала на дні озера, повернулася на батьківщинуУ Версалі завершили масштабну реконструкцію королівської каплиціУ Києві відкрився найбільший в Україні парк динозаврівПоспостерігати за птахами в Центральному парку: жителі Нью-Йорка запасаються біноклямиМотодельтаплани й пакистанська кухня: в Ісламабаді влаштували фестиваль туризму