17.07.2021
Телеканал NTD

У Данії на аукціоні продали величезний копал вагою 38,5 кг

У Данії на аукціоні продали величезний копал вагою 38,5 кг

Величезний копал вагою 38 кілограмів 450 грамів пішов з молотка в Копенгагені. Торги почалися з 14..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Величезний копал вагою 38 кілограмів 450 грамів пішов з молотка в Копенгагені. Торги почалися з 14 тисяч доларів і завершилися на 19 з половиною тисячах. Аукціонний дім Bruun Rasmussen такий лот виставив на продаж уперше.

[Ральф Лекснер, співробітник компанії Bruun Rasmussen]:
«Працюю на аукціонах майже чверть століття, але ніколи не бачив нічого такого й не очікую побачити ще 25 років. Це дуже незвичайний копал».

Копал — це викопна природна смола, схожа на бурштин. Але він утворюється не з живиці хвойних дерев, а з виділень дерев родини бобових.

Копал набагато молодший за бурштин. Зазвичай його вік становить півтора-два тисячоліття. Трапляються й давніші. А бурштин існує мільйони років.

Цей 38-кілограмовий копал виловили в морі рибальською сіткою.

[Ральф Лекснер, співробітник компанії Bruun Rasmussen]:
«Гадаю, копал стане колекційним предметом, бо він дуже рідкісний, а використовувати його немає сенсу. Деякі люди збирають усякі скам’янілості абощо, тому, гадаю, він опиниться в такій колекції».

У Мексиці й Центральній Америці копали здавна використовують як пахощі. З них також виготовляють імітації виробів з бурштину. Однак копал менш міцний, тому прикраси з нього часто тріскаються.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Данії на аукціоні продали величезний копал вагою 38,5 кгФестиваль фламенко в іспанському місті Херес-де-ла-Фронтера святкує 25-річчяЯпонські ченці босоніж походили по розпеченому вугіллю й помолилися про здоров’я людейТеотіуакан знову приймає гостейУ Мілані шкільний двір перетворили на штучний сніговий схилПандемія підвищила попит на вінілові платівкиТанго в захисних костюмах: швейцарські танцюристи нагадали про себеНайдовший у світі підвісний пішохідний міст побудували в ПортугаліїЦапи-серфінгісти навчають каліфорнійських дітей не боятися водиКаліфорнійці вивільняють стрес від COVID-19 у «Кімнаті гніву»