25.05.2024
Телеканал NTD

У ДР Конго вже два тижні немає нових випадків захворювання на лихоманку Ебола

У ДР Конго вже два тижні немає нових випадків захворювання на лихоманку Ебола

Жителька ДР Конго Масіка Семіда стала останньою пацієнткою, що хворіла на лихоманку Ебола. Вона одужала й..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Жителька ДР Конго Масіка Семіда стала останньою пацієнткою, що хворіла на лихоманку Ебола. Вона одужала й виписується додому. Але це свято не лише для неї, а й для всіх медиків лікарні в місті Бені. Заражених вірусом у районі епідемії не реєстрували вже два тижні.

[Масіка Семіда, жінка, що вилікувалася від лихоманки Ебола]:
«Я була дуже хворою, коли прийшла сюди, і не знала, чи зможу вилікуватися. Дякую Богові й медсестрам».

Про епідемію лихоманки Ебола в ДР Конго оголосили 1 серпня 2018 року. Всесвітня організація охорони здоров’я сподівалася зупинити поширення вірусу до вересня 2019-го, але вдалося це зробити лише в березні 2020-го.

[Тедрос Аданом Гебреєсус, гендиректор ВООЗ]:
«Це дуже хороші новини. Не лише для мене, але й для всього світу. Пам’ятаю, як увесь світ непокоївся через лихоманку Ебола й особливо хвилювався за кілька тисяч медиків, які багато чим пожертвували в боротьбі з епідемією. І там, де перебувають наші лікарі, уже два тижні не було випадків зараження цим вірусом».

За останні 44 роки це десятий спалах лихоманки Ебола в ДР Конго. Нинішня епідемія охопила східні провінції Ітурі й Північне Ківу й тривала 19 місяців. За цей час від лихоманки померли 2264 особи й ще 1200 заразилися.

Зупинити епідемію заважали збройні конфлікти, напади на медцентри, а також упередженість місцевих жителів.

Якщо за 42 дні не буде нових хворих, то в ДР Конго оголосять про перемогу над лихоманкою Ебола.
Коротке посилання на цю сторінку:

У ДР Конго вже два тижні немає нових випадків захворювання на лихоманку ЕболаУ Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем’єраЯк угорці повертаються до сільського життяДедалі частіші повені в Бразилії можуть створити хвилю кліматичної міграціїБлінкен: «Ви не самі — за вами стоїть глобальна коаліція»Парламент ЄС ухвалив спірний закон про відновлення природиТепловий стрес охоплює дедалі більше територій ЄвропиІзраїль убив трьох синів лідера ХАМАСуГрад з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негодиЄвропарламент затвердив нові імміграційні правила Євросоюзу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: