03.01.2021
Телеканал NTD

Виробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникає

Виробництво дерев'яних човнів у Греції — ремесло, яке зникає

Традиційні дерев'яні човни — невіддільна частина грецького пейзажу. Але скоро вони можуть залишитися лише на листівках...

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Традиційні дерев’яні човни — невіддільна частина грецького пейзажу. Але скоро вони можуть залишитися лише на листівках. Давнє ремесло поступово зникає, а на зміну дерев’яним приходять дешевші пластикові судна.

Гіоргос Кіассос — один з останніх майстрів, які залишилися на Самосі. Колись цей острів в Егейському морі був великим центром виробництва човнів. На ньому розташовувалися численні корабельні, які підтримували цілі громади. Однак сьогодні залишилося лише чотири.

[Гіоргос Кіассос, суднобудівник]:
«Молодь не хоче (будувати судна), бо це важка робота. Хоча це мистецтво, але це ще й важка робота. Це ручна праця, і це втомливо».

Майстерність тут передають із покоління в покоління. Кожну балку й дошку вирубує і формує одна людина й робить це виключно вручну.

[Гіоргос Кіассос, суднобудівник]:
«Важливо, щоби був хтось досвідчений, бо, якщо зробити хоча б одну помилку, особливо на перших етапах (будівництва), човен може кінець-кінцем перетворитися на басейн».

Щоб опанувати це ремесло, треба роки. Майстри кажуть, що професія незабаром зникне.

[Гіоргос Цініделос, суднобудівник на пенсії]:
«Через один-два роки навчитися цього буде неможливо. На це йдуть роки, це втомлює, і вчитися треба скрупульозно».

Утім, проблиск надії залишається. У місцевому музеї суднобудування на Самосі хочуть відкрити спеціалізовану школу — першу в Греції. Це дає надію, що традиційні човни ще послужать людям.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєАвстралійські майстри шукають у пустелі покинуті машини і їх ремонтуютьСпеціальні черевики для сліпих тестують в АвстріїСтрибнути на канаті з найвищого скляного мосту світуАвстралійці, як і раніше, хочуть читати друковані газети з місцевими новинамиФестиваль на дні пересохлого Аральського моря в Узбекистані привертає увагу до екологічної катастрофиІталія повернула Чилі сотні кактусів, вивезених контрабандоюЧому Париж став єдиною столицею, де забороняють дрониУ вашу тару: індонезійський стартап поповнює товари першої потреби на розливНа Темзі знову перераховують лебедів